Влада Севастополя за дорученням прем'єр-міністра України Юрія Єханурова підготує відповідні документи, що стосуються створення в місті структури з контролю за використанням орендованих Чорноморським флотом Російської Федерації земельних ділянок і об'єктів.
Про це повідомив сьогодні на брифінгу голова міської державної адміністрації Сергій Іванов, інформує «УНІАН».
За словами Іванова, «пропонувалося на базі міста Севастополя створити спеціальну структуру, яка контролювала б використання майна і землі, що перебуває в оренді у ЧФ РФ, для того, щоб до них було бережливе ставлення, з чим прем'єр-міністр погодився і попросив, щоб таку концепцію ми підготували для Кабінету Міністрів України».
Як повідомив Іванов, 3 лютого на нараді в міськдержадміністрації під керівництвом Єханурова йшлося також про недавно затверджену Кабінетом Міністром Концепцію програми соціально-культурного, екологічного і економічного розвитку Севастополя на 2006-2015 роки. За словами Іванова, очікується, що сама програма повинна бути затверджена урядом уже найближчими днями.
«Одне з питань, яке хвилювало нас в цій програмі, це відрахування 50% коштів до бюджету Севастополя від базування ЧФ РФ», - сказав голова міськдержадміністрації. За його словами, оскільки фактично ці гроші з Росії не надходять, а списується борг України за енергоносії, «перед урядом України стоїть питання: з яких джерел знаходити реальні кошти для того, щоб ця сума, а це близько 250 мільйонів гривень, потрапляла до бюджету Севастополя».
Крім того, повідомив він, «за дорученням Кабінету Міністрів проводилася інвентаризація земель, які перебувають в оренді у Чорноморського флоту. На сьогодні встановлено, що близько 148 гектарів землі не увійшли до переліку (в доповнення до базових угод по Чорноморському флоту від 1997 року – ред.). Значить, стоїть питання про ці 148 гектарів: хто повинен одержувати ці кошти. Ми ставили питання, щоб місцеві органи влади, тобто Севастополь».
«Третє питання, яке виникло і буде обговорюватися надалі, це так звана суборенда, яка не передбачена міжурядовими угодами», - продовжив Іванов. За його словами, встановлено, що в Севастополі «близько 200 підприємств перебуває в суборенді (функціонують на відведених ЧФ РФ об'єктах на правах суборенди – ред.). Орієнтовна чисельність людей, які працюють на цих підприємствах, - до 4 тисяч».
За словами Іванова, «севастопольці і міська адміністрація не можуть піти на те, щоб були розірвані всі відносини, оскільки різке припинення оренди спричинить, по-перше, недоотримання до бюджету коштів від цих підприємців, по-друге, це робочі місця. Тому ми запропонували, щоб на двосторонніх переговорах (заплановані на 14 лютого українсько-російські переговори по Чорноморському флоту Росії в рамках комісії Ющенко-Путін – ред.) це питання було піднято, і... щоб ці об'єкти були передані в комунальну власність».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом