Сьогодні в Києві Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій презентувало нову «дорожню карту» реформування дозвільної системи і системи призначення і проведення перевірок в галузі пожежної безпеки і охорони праці в Україні.
Сьогодні учасники круглого столу з вищезгаданого питання погодилися з необхідністю подальших кроків з реформування системи видачі дозволів від органів пожежного нагляду і охорони праці.
«Дорожня карта» була розроблена з урахуванням регуляторного досвіду Європейського Союзу і передбачає такі кроки стосовно дозволів Державного департаменту пожежної безпеки МНС України: розподіл підприємств на групи ризику повинен засновуватися на прозорих, зрозумілих для бізнесу критеріях, а саме – підприємець повинен самостійно, без допомоги експерта визначити категорію, до якої віднесено його підприємство; застосування цієї класифікації для визначення плану (періодичності) перевірок підприємств; застосування декларативного принципу без обов'язкової умови страхування, повідомляє «УНІАН».
Положення «дорожньої карти» щодо охорони праці передбачають скорочення кількості видів діяльності підприємств, які повинні одержувати дозвіл, і перенесення нагляду на особливо небезпечні об'єкти.
Під час наради її учасники обговорили створення координаційної ради, до якої увійдуть представники МНС, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів і міжнародні експерти для координації і моніторингу реформи дозвільної системи МНС.
Було запропоноване якнайшвидше переглянути існуючу систему класифікації споруд і будівель і розробити пропозиції для нової системи класифікації підприємств за групами ризику, яка використовуватиметься для визначення підходу до контролю даних підприємств, включаючи планові перевірки, різні дозволи, надання інформації і консультацій.
Користуючись вищезазначеною класифікацією, необхідно буде визначити категорії об'єктів/видів діяльності за групами ризику: ті, що потребують отримання дозволу (високий рівень ризику); ті, що не потребують попереднього дозволу з обов'язковим застосуванням декларативного принципу, тобто повідомлення (середній рівень ризику); ті, що потребують отримання дозволу без застосування вищезазначеного принципу (низький рівень ризику).
Окрім цього передбачається скасувати ті сертифікати/експертизи, які не є типовими для світової практики пожежного нагляду і скасування яких не приведе до істотного підвищення ризику з погляду пожежної безпеки.
Також планується продовжити роботу з класифікації підприємств за групами ризику з урахуванням європейського досвіду, що дозволяє ефективно використовувати кошти МНС для досягнення прийнятного рівня промислової безпеки і охорони праці.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом