Верховна Рада України 4 скликання, обрана 2002 року за змішаною порпорційною та мажоритарною системою цього тижня збереться на 9-ту, останню сесію.

До виборів лишатиметься, практично, півтора місяці. І в цих умовах від депутатів можна очікувати будь-яких сюрпризів, оскільки вони вже приміряли на себе повноваження своїх наступників, які дарує політична реформа.

Наскільки елегантно це зробили народні обранці вже інше питання. Утім, спокуса змусити Президента та усіх танцювати під свою дудку є, очевидно, величезною передає «5 канал».

Скуштувавши смак парламентської влади, навряд чи ті, хто прагне реваншу, зупиняться. Знов таки, маючи зручне прикриття у вигляді політреформи. Натомість депутати можуть наробити й чимало дуриць.

За умов відсутності діючого Конституційного Суду (а ця відповідальність саме на Верховній Раді), можна видавати закони про заборону морозів або настання ночі й відправляти у відставку хоч Президентів інших країн.
Сьогодні керівництво парламенту збере на традиційну погоджувальну раду голів комітетів та фракцій, а у вівторок розпочнуться пленарні засідання. Чи варто чекати наостанок від цього депутатського складу несподіваних рішень.

Нагадуємо, що як пообіцяв спікер парламенту Володимир Литвин, він запропонує депутатам під час пленарного тижня призначити частину суддів і привести усіх до присяги.

Раніше ForUm повідомляв , що Голова Верховної Ради України Володимир Литвин обіцяв, що  парламент вирішить питання формування Конституційного Суду України. Про це він заявив на прес-конференції в Харкові.

Литвин підкреслив, що питання формування Конституційного Суду є одним з першочергових завдань парламенту на його наступній сесії. Спікер парламенту відзначив, що розуміє складність реалізації раніше досягнутої домовленості про те, щоб усі судді КСУ одночасно були приведені до присяги.

Він повідомив, що на першому пленарному тижні парламент зробить ще одну спробу провести рейтингове голосування по тих 14-ти кандидатурах, які сьогодні внесені на розгляд, а у випадку, якщо ця спроба знову не вдасться, він має намір запропонувати депутатам привести до присяги тих суддів КСУ, які вже обрані з'їздом суддів і призначені Президентом.

"Якщо Верховна Рада не може знайти компроміс по кандидатурах від парламенту, ми не повинні гальмувати процес", - відзначив Литвин. Разом з тим, спікер підкреслив, що не будує ніяких ілюзій з приводу ефективності роботи Конституційного Суду України. Він пояснив, що бачив пропозиції про розподіл посад після парламентських виборів, в які включені у тому числі посади суддів КСУ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

310