Професор Ніколас Маркіс і його колеги з Массачусетського технологічного інституту створили незвичайний рибний сонар, який перевершує все розроблене раніше в цій області.

Як пояснюють автори новинки, колишні підводні системи відстежування риб покладалися на високочастотний ультразвук і за своїми можливостями були схожі на могутні ліхтарики з яскравим, але вельми вузьким променем, пише «Мембрана».

Проте і цей сильний промінь не "добивав" на досить великі відстані, а також — був даремний при спробах детально відстежити поведінку косяків риб, наприклад, їх постійно змінну форму.

Новий сонар використовує низьку звукову частоту. Його сигнал розповсюджується довкола, як хвилі від кинутого каменя. Відображені сигнали потрапляють на буксирувану антену. Комп'ютер обробляє їх і видає картину обстановки.

Найцінніше в новинці: тепер біологи можуть відстежувати переміщення риб відразу в 360 градусах і в радіусі 30 кілометрів. Причому система точно вибудовує навіть форму косяків, яка може багато що розповісти дослідникам.

Так у перших дослідах з установкою, у водах на південь від Лонг-Айленда, вчені знайшли великі косяки у формі пісочного годинника (з перемичкою), яка (форма) раніше спостерігалася лише в маленьких групах.

Також вчені відкрили, що косяки, які гуляють різко обмежують свої маршрути біля краю континентального шельфу, де багато живильних речовин підіймається з глибини. Автори роботи вважають, що це урвище може служити рибам чимось на зразок навігаційного орієнтиру.

Новий сонар, вважають в Массачусетському технологічному, виявиться незамінним помічником для біологів, екологів і, звичайно, рибаків.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

719