Народилися Дантес і скаутський рух, ввели червонець.
Сьогодні в усьому світі відзначається міжнародний день бойскаутів, в Конго – День президента, в Мексиці – День конституції, в Сан-Марино – День визволення, у Фінляндії – День Руненберга (шведськомовного поета-романтика), католики вшановують пам'ять святої Агати - покровительки жінок. А в Україні цього дня відбулася одна з найтрагічніших подій - в 1919 році більшовики розгромили війська Центральної Ради і вступили до Києва.
Скаутський рух починався з того, що, будучи у відставці, генерал-майор Роберт Баден-Пауелл видав свою книгу «Розвідка для хлопчиків» (скаутизм - це по-російськи розвідник). По суті це була програми роботи з молоддю у вигляді цікавої гри в життя, основна мета якої – виховати людей, здатних жити на лоні природи і долати всі труднощі. Батьківщиною скаутизму по праву вважається Англія.
Перший табір для бойскаутів був заснований у Великобританії в 1907 році, а вже до кінця року в країні налічувалося близько 60 тис. скаутів; в 1909-10 були створені групи дівчаток-розвідниць - гьорлскаути; в 1910 скаутські організації були визнані спеціальною королівською хартією. В 1921 скаутські організації діяли в 63 країнах, а вже в 1972 – у 106 країнах і налічували, включаючи дорослих керівників, 13 млн. членів (одна з найчисленніших бойскаутських організацій - в США, понад 6 млн.). Гьорлскаутські організації діяли в 91 країні, об'єднували 6,5 млн. членів.
Пластуни - це члени Національної скаутської організації України "ПЛАСТ" (у козаків пластунами називали розвідників). Український «Пласт» виник в 1911-1912 рр. в Галичині. Засновниками є Іван Чмола, Петро Франко і Олександр Тісовський.
В СРСР на противагу скаутському руху заснували піонерський. Правда, піонерський рух створювався як державний, політичний і такий, що заперечує свободу віросповідання, рух, що суперечить ідеї скаутінгу. Хоча багато було взято від скаутського руху, піонерський рух довів свою неспроможність. Наразі піонерський рух, як національне явище, в Україні не існує. Зате щосили розвивається скаутський.
Багато відомих в Україні людей є вихідцями з "пластунів". Це наприклад директор Фонду "Відродження", член Римського клубу Богдан Гаврилишин, перший посол США в Україні Роман Попадюк, останній президент України в екзилі Микола Плав‘юк, на жаль уже покійний Патріарх УАПЦ Мстислав Скрипник, глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар, композитор Микола Колесса, ректор Українського Вільного Університету в Мюнхені Мирослав Лабунька, історик Орест Субтельний. "Пластунами" були Степан Бандера і генерал УПА Роман Чупринка (Шухевич). Сьогодні членом "Пласта" є народний депутат Ігор Гринів. Багато прихильників в середовищі українських політиків. Це Ігор Юхновський, Василь Червоній, Михайло Кульчинський, Юрій Криворучко і Валерій Хорошковський.
День святої Агати - церковне свято під час самого розпалу католицького Карнавалу. Для церкви означало підготовку до Поста і початок обмежень в їжі. День св. Агати відзначається церковним богослужінням.
Православні іменинники: Алла, Геннадій, Климент, Павлина, Феоктист.
Католицькі іменинники: Агата, Аделаїда, Ісидор.
Цього дня:
1589 Засновано Московське патріаршество і обирається Перший Патріарх Московський і Всія Русі. Ним стає митрополит Московський Іов.
1721 Петро II засновує Синод замість існуючого на Русі Патріаршества.
1850 В США запатентована перша рахункова машина – арифмометр.
1861 Американець Коулмен Селлерс запатентував кіноапарат.
1870 У Львові почався страйк друкарів – перший страйк в Західній Україні.
1919 Відкриття першої у світі регулярної пасажирської авіалінії Берлін-Веймар. Через три дні французька компанія «Фарман» почала польоти з Парижа до Лондона, а вже в серпні виконувала щоденні польоти.
1924 Початок грошової реформи: радянські грошові знаки вилучаються з обігу після обміну їх на нові гроші за курсом 1 новий рубель за 50 тис. старих, вводиться тверда валюта - червонець, має золотий вміст.
1936 На екрани США вийшов перший звуковий фільм Чарлі Чапліна «Новий годинник».
1944 Головою Раднаркому призначено М. Хрущова.
1991 Столицю Киргизії Фрунзе перейменовано у Бішкек.
5 лютого народилися:
1812 Жорж Шарль Дантес, французький барон, убив на дуелі О.С. Пушкіна.
1817 Шарль Франсуа Добіньї (1817 - 1878), французький художник-пейзажист і графік, автор відомих полотен. «Запруда в Онтево», «Ранок», «Село на березі Уазі», представник барбізонської школи живопису.
1840 Хайрем Стівенс Максим, американський конструктор і промисловець. В 80-х рр. 19 ст. створив автоматичну гвинтівку, гармату і станковий кулемет («Максим»). Заснував в Німеччині гарматний завод (1888).
1879 Петро Рутенберг, один з організаторів російської революції 1905 року, організував вбивство попа Гапона. Він же був одним з організаторів Американського Єврейського Конгресу, а разом з Жаботинським у 1914 р. створював Єврейський Легіон. Він розробив план електрифікації Палестини, створив і очолив існуючу і сьогодні в Ізраїлі Електричну Компанію («Хеврат Хашмаль»).
1924 Олександр Матросов, Герой Радянського Союзу, в бою закрив тілом амбразуру фашистського дзота.
1939 Рустам Ібрагімбеков, азербайджанський письменник, кіносценарист («Біле сонце пустелі» разом з Валентином Єжовим, всі останні фільми Микити Міхалкова).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом