Україна формально оформить своє членство у Всесвітній торговій організації (ВТО) до кінця 2006 року. Про це в інтерв'ю журналістам заявив заступник міністра економіки Валерій П’ятницький.
" Більш ніж за 10 років ми вже пройшли той шлях , який суттєво змінив нашу економіку, регуляторне середовище , і Україна вже фактично сьогодні працює в умовах ВТО. Якщо говорити про формальності, то сподіваємося , що цей процес (вступ до ВТО – ред .) завершиться цього року... Члени ВТО налаштовані на прийняття України", - сказав П’ятницький.
За його словами, багато українських підприємств вже цілком конкурентоспроможні .
В той же час, як відзначив П’ятницький, викликом для всього українського бізнесу є необхідність підвищення якості продукції. "За ціною ми досить конкурентоспроможні . Проте у багатьох випадках якість нашої продукції не відповідає тим високим стандартам, які повинні забезпечуватися", - сказав він.
Крім того, П’ятницький сказав, що держава повинна взяти на себе частину витрат, пов'язаних з адаптацією малого і середнього бізнесу до роботи в умовах членства України у ВТО. Зокрема, йдеться про малий бізнес в агросекторі , передає «Інтерфакс-Україна».
"Малі й середні підприємства для виходу на зовнішні ринки потребують інформації, але вони не можуть її самостійно зібрати . Тому держава повинна взяти на себе витрати з маркетингу цієї продукції", - підкреслив П’ятницький, передає «Інтерфакс-Україна».
В той же час, за його словами, вступ до ВТО відкриє перед бізнесом нові ринки, що буде "дуже вигідно".
Раніше ForUm повідомляв, що, враховуючи те, що сесія Верховної Ради закрилася, так і не прийнявши необхідні для вступу до Всесвітньої торгової організації (ВТО) закони, приєднання України до ВТО буде зсунуто за часом як мінімум на півроку. Такої думки дотримується старший економіст Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
В той же час, можливості Росії стати членом цього «торгового клубу» залишаються на колишньому рівні. «Більше того, переговорний процес Росії практично завершено і більшість необхідних законів з пакету для вступу до ВТО вже прийнято», - сказав Устенко.
Таким чином, шанси України стати членом ВТО до того, як в організацію вступить Росія, значно зменшені. «В тому випадку, якщо наступна сесія Верховної Ради все таки зможе прийняти закони, що залишилися, відносно ВТО, Україна матиме нагоду стати членом цієї організації вже цього літа», - відзначив старший економіст Міжнародного фонду Блейзера, що надає країнам, які розвиваються, інформаційну і консультативну допомогу для створення сприятливих ринкових умов і покращання інвестиційного клімату.
Нагадаємо, що 20 січня поточного року закрилася VIII сесія Верховної Ради IV скликання. Напередодні, 18 січня, Верховна Рада відмовилася повернутися до розгляду законопроектів, необхідних для вступу України до ВТО.
Зокрема, йдеться про законопроекти «Про внесення змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність» (щодо філіалів іноземних банків)» N7274, «Про відміну заборони експорту (вивозу) лому легованих чорних металів, лому кольорових металів і напівфабрикатів з їх використовуванням» N7565, «Про внесення зміни до ст.1 Закону України «Про вивізне (експортне) мито на відходи і лом чорних металів» N8316, «Про внесення змін до Закону України «Про вивізне (експортне) мито на живу худобу і шкіряну сировину» N8317.
ВТО - спадкоємиця діючої з 1947 року Генеральної угоди за тарифами і торгівлею (ГАТТ). Почала свою діяльність з 1 січня 1995 року і покликана регулювати торгово-політичні відносини. Правилами торгівлі ВТО регулюється майже 97% загального об'єму світової торгівлі. Україна подала заявку про приєднання до ГАТТ в 1993 році.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом