Для України відкрилася нова роль і місце в міжнародному співтоваристві. Про це говориться в листі голови Контрольної групи з питань Америки, Європи, Африки, Близького Сходу Томмасо Солаццо з приводу припинення формального моніторингу України з боку FATF.

Як повідомили в прес-службі Держфінмоніторінгу України, Солаццо високо цінує зусилля уряду України для досягнення цієї значної мети. «FATF вітає зусилля Вашого уряду про продовження подальшого вдосконалення системи боротьби з відмиванням коштів. Також FATF вітає вступ в силу нового законодавства, що реформує Закон України про боротьбу з відмиванням коштів, що вдосконалює можливості України в участі регуляторних органів у міжнародній співпраці», - говориться в листі.

FATF підтримує рішення України брати участь у комітеті Moneyval і в його механізмах оцінки, повідомляє «ЛІГА».

Крім того, група має намір продовжити співпрацю з урядом України і, зокрема, з Держфінмоніторінгом. Солаццо висловив надію, що співпраця здійснюватиметься зовсім в іншому контексті, адже тепер Україна є рівноправним членом світової спільноти, надійним і активним партнером глобальної мережі протидії відмиванню коштів.

Нагадаємо, 2 лютого стало відомо про те, що група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням коштів (FATF) припинила процедуру активного моніторингу України.

FATF була створена в 1989 році на зустрічі керівників країн «Великої сімки» в Парижі у відповідь на загострення проблеми відмивання коштів. До складу групи ввійшли країни-члени «Великої сімки», Європейська комісія і вісім інших країн. Групу уповноважили вивчати методи і тенденції у відмиванні грошей, розглядати вже вжиті заходи на національному або міжнародному рівні і визначати програми, які слід реалізувати з метою боротьби з відмиванням коштів. У квітні 1990 року, менше ніж через рік після створення, FATF склала звіт, в який включила 40 рекомендацій при боротьбі з відмиванням коштів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

549