Інститутом громадської думки проведено 19-31 січня 2006 року загальноукраїнське опитування дорослого населення України. Якби вибори до Верховної Ради відбулися в найближчий тиждень, 3%-й бар'єр подолали б такі партії і блоки: Партія Регіонів України (27.0%), Блок Юлії Тимошенко (20.2%), Народний Союз “Наша Україна” (11.4%), Соціалістична партія України (5.7%), Блок Наталії Вітренко „Народна опозиція” (4.8%), Комуністична партія України (3.7%), Народний блок Литвина (3.3%). Проти всіх проголосували - 2.7%, не визначилися 8.2%. Відсотки приведені з розрахунку до тих, хто прийняв рішення брати участь у виборах.
Наближаються до подолання 3-відсоткового бар'єру наступні виборчі блоки: «Опозиційний блок «Не так!» - 2,7%, Блок ПОРА- ПРП– 2,5%.
Решта учасників виборчих перегонів має підтримку менше 1% виборців.
У січні 2006 року громадяни України переважно не довіряли органам державної влади і державним інститутам. Найбільше громадяни не довіряють Верховній Раді України (баланс довіри-недовір'я –33%) і судам (–31%), прокуратурі (–29%), міліції (–28%), Уряду України (–27%), місцевій владі (–20%), СБУ (–11%). Негативний баланс довіри і в Президента України Віктора Ющенко (не довіряють 55%, довіряють 22%, баланс (–33%).
Довіряють переважно тільки неполітичним інститутам — церкві (баланс довіри-недовіри (+41%), Збройним силам (+12%) і українським ЗМІ (+6%)
Серед партійних і політичних лідерів найбільше громадяни не довіряють Петру Симоненку (–44%), Віктору Ющенку (–33%) і Наталії Вітренко (–25%). Далі за рівнем негативу йдуть: Олександр Омельченко (–21%), Юрій Єхануров (–19%), Володимир Литвин (–17%), Олександр Мороз (–15%), Віктор Янукович (–13%), Юлія Тимошенко (–2%)
На виборах в місцеві ради 53% готові проголосувати за ту ж партію (блок), що і до Верховної Ради, 19% можуть проголосувати і за іншу партію (блок), а для 18% ці голосування взагалі не пов'язані.
Лідер виборчих перегонів Партія Регіонів має підтримку 2/3 виборців в двох областях Донбасу, упевнено лідирує в трьох областях Сходу і трьох областях Півдня та в Автономній Республіці Крим, має певну підтримку в областях Центру і Півдня, проте користується незначною підтримкою в семи областях Заходу.
Блок Юлії Тимошенко лідирує в цілому в одинадцяти областях Центру і Києві, має шанси зайняти першу позицію на Заході і значну підтримку на Сході та Півдні, проте незначну в Донбасі.
Блок партій “Наша Україна” поки що впевнено лідирує у виборчій гонці на Заході, проте вже займає третє-четверте місце в Центрі і на Півдні і має нульову підтримку на Донбасі і на Сході.
Соціалістична партія України користується значною підтримкою (6–8%) на Заході, Центрі і Півдні України і окремих областях Півдня (Одеська, Херсонська), але нижче 2-3% – в інших регіонах.
Блок Наталії Вітренко користується значною підтримкою (15–17%) в Донбасі і Східних областях, може отримати до 5% голосів в Центрі, але мало на Заході.
Жодна інша партія і блок в жодному з регіонів не користується підтримкою більше 3% виборців, хоча в Криму і окремих областях такі партії є.
Якби вибори відбувалися в найближчий тиждень, то Партія Регіонів отримала б 145–155 депутатських мандатів, БЮТ – 123–133 мандати, блок “Наша Україна” 60–70, СПУ – 25–35, блок Вітренко “Народна опозиція” – 20-30, КПУ і Блок Литвина – 15–20 мандатів. Проте, подолання 3% бар'єру блоком Литвина і КПУ не можна вважати гарантованим.
Методом інтерв'ю опитано 2000 респондентів за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення України (старше 18 років) за статтю, віком, освітою, типу місця мешкання і регіону. Статистична похибка вибірки не перевищує 2.3%
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом