Так званих “чорних списків” осіб, яким не дозволений в'їзд в Україну, Служба безпеки України немає, повідомила прес-секретар голови СБУ Марина Остапенко.

За її словами, перелік осіб, яким не дозволено перетинати український кордон, є у прикордонників, до якого час від часу правоохоронні органи вносять прізвища осіб, яким з тієї чи іншої причини відмовлено у в'їзді в Україну. Рішення про таку відмову, за словами Остапенкj, зокрема, може бути прийняте Службою безпеки як запобіжний засіб, згідно з законодавством про СБУ, закону про правовий статус іноземців і осіб без громадянства, на користь забезпечення безпеки України. Таке рішення ухвалюється, конкретизувала Остапенко, на підставі даних, отриманих від міжнародних організацій, правоохоронних органів інших держав, антитерористичних органів, на підставі підписаних міжнародних угод про співпрацю у сфері боротьби з тероризмом, а також інформації, отриманої в результаті оперативно-розшукової і контррозвідувальної діяльності, передає «УНІАН».

Прес-секретар голови СБУ повідомила, що з 2001 року понад 4 тис. іноземцям і осіб без громадянства в'їзд до України був заборонений.

Але це не означає, відзначила прес-секретар, що таке рішення щодо кожної особи є незмінним, воно може переглядатися. Зокрема, такий перегляд може мати місце у разі відмови такої особи від проведення терористичної або іншої діяльності, що може нести загрозу національній безпеці країни. У такому разі, після вивчення всіх аспектів рішення про заборону в'їжджати на територію України може бути відмінене, сказала Остапенко.

Коментуючи те, що недавно не був пропущений на територію України російський політолог, керівник відділу України Інституту країн СНД Кирило ФРОЛОВ, прес-секретар голови СБУ відзначила, що 26 грудня 2005 року Служба безпеки винесла постанову, якою заборонила йому з'являтися на території України два роки. “Таке рішення ухвалене тому, що під час перебування на території України Фролов проводив діяльність, направлену на пропаганду сепаратистських настроїв серед населення, інспірував етноконфесійну ворожнечу між віруючими, - сказала Остапенко. – Ці дії суперечать інтересам забезпечення безпеки України. При винесенні заборони, СБУ керувалася положеннями статі 2 і 24 Закону України “Про Службу безпеки України” і пунктом 1 частини 1 статті 25 Закону України “Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства”.

За інформацією ЗМІ, Фролов є одним з лідерів Союзу православних братств в Росії, забезпечує організаційну підтримку діяльності молодіжної організації сепаратистського напряму "Прорив", метою якої є відділення Криму від України, а також причетний до розпалювання міжетнічної ворожнечі між греко-католиками і представниками православних конфесій в Україні.

Як повідомлялося, сьогодні, 2 лютого, прес-центр СБУ повідомив, що Служба безпеки України винесла офіційне попередження двом громадянам України – представникам радикально налаштованих українських організацій, за розповсюдження через засоби масової інформації матеріалів, які могли привести до посягань на територіальну цілісність і недоторканність України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

404