Діюча система формування і виконання державного оборонного замовлення не відповідає вимогам Закону України „Про державне оборонне замовлення", а також Бюджетному кодексу, і не забезпечує ефективної реалізації державних завдань у плані наукового і матеріально-технічного забезпечення потреб національної оборони та безпеки України. Про це говориться в повідомленні Рахункової палати України.
Як наголошується у повідомленні, такий висновок зробила Колегія Рахункової палати, яка розглянула результати перевірки використання бюджетних коштів, виділених у 2005 році для реалізації державних завдань у сфері оборони і безпеки держави, передає «УНІАН».
Аудитори Рахункової палати встановили, що державне оборонне замовлення не виконує основну функцію – державну регуляцію у сфері наукового і матеріально-технічного забезпечення потреб національної оборони і безпеки держави та фактично перетворилося на засіб з обслуговування комерційних інтересів посередницьких структур, що привело до значних втрат з боку Державного бюджету України.
Міністерство економіки України не забезпечило ефективного контролю формування і виконання державного оборонного замовлення відповідно до вимог чинного законодавства. За таких умов державні замовники фактично використовували бюджетні кошти на власний розсуд, ігноруючи державні інтереси.
Вимоги Закону України „Про державне оборонне замовлення" щодо своєчасного забезпечення державних замовників фінансовими ресурсами Кабінетом Міністрів України систематично не виконувалися, а Міністерство фінансів України при затвердженні плану асигнувань на 2005 рік не здійснило рівномірного виділення бюджетних коштів головним розпорядникам.
Встановлена нормативно-правовими актами уряду довготривала, неефективна система формування показників оборонного замовлення на термін 9 місяців блокувала його виконання в першому півріччі 2005 року, а не визначення пріоритетів щодо його виконання Міністерством економіки України і державними замовниками потягло за собою неефективне, незаконне і не цільове використання бюджетних коштів, виділених на вказану мету.
Про результати перевірки, проведені Рахунковою палатою, проінформований Президент України, Верховна Рада і Кабінет Міністрів України. Матеріали перевірки направлені державним замовникам для усунення виявлених недоліків і притягнення винних до відповідальності.
Також матеріали перевірок направлені до Генеральної прокуратури для вживання відповідних заходів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом