Міжвідомча робоча група Ради національної безпеки і оборони України на місці ретельно вивчить ситуацію з контрабандою м'ясопродуктів через порти Одеської області.
Про це повідомили у відділі зв'язків зі ЗМІ апарату Одеської обласної державної адміністрації, посилаючись на відповідне рішення робочої групи РНБО.
Зокрема, за даними облдержадміністрації, 1 лютого в Києві пройшла нарада міжвідомчої робочої групи РНБО, на якій розглядалися питання незаконного проходження м'яса і м'ясопродуктів через територію України. Приводом для засідання, наголошується в повідомленні, стало звернення голови Одеської обласної державної адміністрації Василя Цушка з проханням надати допомогу у вирішенні проблем контрабанди через порти Одеської області, оскільки самостійно, силами однієї лише облдержадміністрації цю проблему подолати неможливо, тому що в деяких моментах питання виходить за рамки її компетенції. «Необхідна підтримка держави, зміна нормативних актів, які дозволяють, використовуючи законодавчі викрути, по «чорних» або «сірих» схемах завозити до України для реалізації, або транспортувати через нашу територію м'ясопродукти, заборонені до вживання в усьому світі», - підкреслив Цушко. («Сірими» схемами називають такі, коли, наприклад, всі контролюючі органи заборонили ввезення партії товару, а власник шляхом оскарження в суді дістає все-таки можливість ввезти його на територію країни - ОДА), передає «УНІАН».
У нараді, яку вів перший заступник секретаря РНБО Василь Бутов, взяли також участь представники Генеральної прокуратури, СБУ, МВС, Держприкордонслужби, департаментів ветеринарної медицини.
Після детального обговорення питання було ухвалене рішення провести роботу міжвідомчої робочої групи безпосередньо в Одеській області, ретельно вивчити ситуацію і підготувати проекти рішень і нормативних актів для прийняття на вищому рівні.
Як відзначив після закінчення наради Цушко, «нам саме в позитивному значенні подякували за те, що ми торкнулися цього питання, і за те, що Одеська облдержадміністрація тримає це питання на контролі, проводить моніторинг і докладає всіх зусиль для наведення ладу. Але погодилися всі з моїм проханням про те, що потрібно підключати серйозні сили по кожному відомству з Києва для того, щоб Україна не звучала більше в негативному контексті».
Також, за словами Цушка, дано команду відпрацьовувати такі ж заходи по всіх пунктах пропуску на кордоні – сухопутних, морських... Тому що після того, як в Одеській області посилився цей контроль, почали шукати інші шляхи - інші порти, пункти пропуску, в інших областях, відзначив він.
«Те, що Одеса торкнулася цього питання, проблема помічена – це плюс. Тепер Одеса має довести справу до конкретного результату», - відзначив Цушко.
Як повідомляв ForUm, 25 січня прем'єр-міністр України Юрій Єхануров на засіданні Кабінету Міністрів України за участю голів облдержадміністрацій вимагав звільнення урядовців, відповідальних за незаконне ввезення м'ясної продукції до України.
За словами глави уряду, саме недотримання законності при транзиті імпортної м'ясної продукції через територію України до Росії стало причиною введення обмежень Росією на ввезення української м’ясопродукції.
Зокрема, як відзначив Єхануров, не дивлячись на те, що «Росія заборонила ввезення м'яса з Індії, це м'ясо проходить через територію України. Знайшли слабинку». «Не перервемо (незаконний транзит – ред.) - нічого не буде», - додав Єхануров.
При цьому глава уряду піддав критиці роботу міністра аграрної політики України Олександра Баранівського і голови Одеської облдержадміністрації Василя Цушка за те, що вони не вжили жорстких заходів для припинення незаконного ввезення м'ясопродуктів, зокрема, щодо звільнення урядовців, відповідальних за це.
Як відомо, Росія з 20 січня 2006 року ввела заборону на ввезення всієї продукції тваринництва з України, включаючи молочну. Росія звинувачує Україну в невиконанні ветеринарно-санітарних норм.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом