Сьогодні відбулося перше офіційне засідання експертної ради в області ЗМІ, створеного за рішенням ЦВК за підтримки ОБСЄ. Головою експертної ради обраний медіа-експерт Тарас Шевченко. Про це в ексклюзивному інтерв'ю кореспондента ForUm’у повідомив заступник глави Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ігор Курус.

Заступник глави Нацради не виключає, що надалі виникатимуть «нестандартні ситуації, на які зможуть дати відповідь тільки експерти». За його словами, «ця експертна рада, якщо вона працюватиме в експертному режимі, буде вельми корисна, оскільки ЦВК, Нацрада і телекомпанії неодноразово потребуватимуть думки експерта з того чи іншого питання.

Відповідаючи на запитання журналіста ForUm’у, Курус уточнив, що до ради увійшли 12 медіа-експертів, яких «складно запідозрити у відносинах з політичними партіями».

Курус також не виключає можливості того, що, «дехто спробує створити що-небудь подібне під своїм крилом і дати схожу назву, щоб заплутати громадян».

В даному випадку, за словами заступника глави Нацради,«вони зможуть вигідну інформацію від громадських організацій зливати собі».

В той же час, Курус підкреслив, що «досвід минулих виборів підказує, що люди, які сьогодні очолюють окремі опозиційні блоки, часто створювали паралельний світ, тобто паралельні громадські організації зі схожими назвами. «Очевидно, ми не уникнемо цього і на цих виборах», - заявив Курус.

За його словами, планується, що ця рада працюватиме і після виборів.

«Я маю дорадче слово, і я попросив, щоб була збудована така система роботи, щоб ця рада працювала і після виборів», - підкреслив Курус.

Торкаючись питання щодо оцінювання матеріалу експертами, Курус заявив: «Ніхто ніколи, крім експертів не міг дати відповіді на просте запитання: програма, в якій йдеться, скажімо, про негативну оцінку, оцінювання на межі фолу діяльності якоїсь релігійної общини - це є пропагандою релігійної ворожнечі чи ні?».

«В Нацраду часто приходять такі листи, і ми завжди відписуємо, що ці питання повинні розглядати експерти, люди різних напрямів науки - філологи, соціологи, релігієзнавці. Спільно вони можуть виробити правильну позицію. Якщо ця рада позитивно про себе заявить під час виборів, то вона повинна працювати і після виборів», - вважає заступник глави Нацради.

Раніше ForUm повідомляв, що в ЦВК було заплановано формування експертної ради в області медіа, яка відстежуватиме діяльність засобів масової інформації в ході виборчої кампанії.

Про це на брифінгу в Києві першого лютого повідомив заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ігор Курус.

Як повідомив перший заступник голови Нацради Юрій Сторожук, поки що у Нацради немає підстав звертатися до суду щодо тимчасового припинення ліцензій ЗМІ через порушення законодавства під час виборчої кампанії.

Він відзначив, що певне звернення до Нацради є, зокрема, телеканали просять розтлумачити, як їм бути з антирекламою, яку бажають розмістити на телебаченні деякі політичні сили. «Канали намагаються себе захистити», - сказав Сторожук.

Є звернення і про порушення, але поки що Нацрада не оголошує про факти порушень, обіцяючи це зробити в звіті, який вона звичайно робить за результатами виборчої кампанії.

Нагадуємо також, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення передала Верховній Раді і Президенту України річний звіт про свою діяльність за 2005 рік. Про це першого лютого на брифінгу повідомив голова Нацради Віталій Шевченко.

Він нагадав, що, відповідно до закону, Нацрада зобов'язана щорічно надавати відповідний звіт.

Перший заступник голови Нацради Юрій Сторожук пообіцяв, що найближчим часом цей звіт буде обнародувано.

Також заступник голови Нацради Ігор Курус повідомив, що, зокрема, в звіті наводяться дані, що за рік було проведено 238 перевірок ЗМІ, з них 40 перевірок було здійснено у зв'язку зі скаргами громадян і місцевих органів влади. «Незважаючи на те, що нас звинувачують, що Нацрада кровожерна, ми застосували санкції тільки до 22 ТРК, з них 6 – кабельних операторів», - сказав він. До 5 ТРК були застосовані санкції за порушення рекламного законодавства, на 10 було накладено штраф Держспоживзахистом, щодо 7 відкриті відповідні виробництва, повідомив Курус.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

372