Сьогодні під час чергового засідання Апеляційного суду міста Києва, який розглядає справу про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, одному з обвинувачених у здійсненні цього злочину Миколі Протасову знову стало погано, і суд ухвалив рішення викликати до нього «швидку допомогу».
Крім того, сьогодні на судове засідання з'явилися народні депутати – члени фракції СПУ Євгеній Філіндаш, Микола Рудьковський і Микола Карнаух. На початку судового засідання вони попросили суд розглянути можливість їх присутності в залі суду, у зв'язку з чим була оголошена перерва в судовому засіданні.
Після перерви суд звернувся до підсудних, щоб вони виказали свою думку щодо присутності на судовому засіданні народних депутатів.
Так, зокрема, Олександр Попович сказав, що він не проти присутності депутатів. У свою чергу, Валерій Костенко сказав: “Присутність народних депутатів надає деякий психологічних тиск”, і “я не в змозі свідчити”. Протасов, у свою чергу, сказав, що за станом здоров'я не «знаю, як поводитися». На уточнююче запитання судді, чи потрібна йому медична допомога, він відповів: «Так». Після цього в засіданні знову була оголошена перерва і викликано «швидку допомогу».
В той же час суддя повідомила, що після обстеження Протасова залежно від стану його здоров'я ухвалюватиметься рішення щодо продовження судового засідання або оголошення перерви.
Через цей випадок головуюча в судовому процесі суддя Ірина Григор’єва не змогла оголосити рішення суду щодо прохання народних депутатів бути присутніми на засіданні, передає «УНІАН».
Представник інтересів вдови журналіста Мирослави Гонгадзе в суді Валентина Теліченко в інтерв'ю журналістам виказала думку, що сьогодні фактично втрачений день, і суд ні на крок не просунувся у справі. У зв'язку з цим у неї створюється враження, що відбувається умисне затягування судового процесу, і «якщо ми такими кроками рухатимемося, то до виборів ми працюватимемо тільки в тій частині справи, яка не стосується учасників виборчого процесу», яких планується викликати до суду і допитати як свідків. Тобто, пояснила вона, існує небезпека, що у такому разі певні особи, ставши народними депутатами, стануть недосяжними для суду, оскільки матимуть депутатську недоторканність.
Як повідомлялося, 8 серпня 2005 року прес-служба Генпрокуратури повідомила, що Генеральна Прокуратура України завершила розслідування у кримінальній справі про звинувачення Костенка, Протасова, Поповича за п.“i” ст.93 і ч.3 ст.166 Кримінального кодексу України в редакції 1960 року, яка виділена з кримінальної справи №60-1241 за фактом умисного вбивства журналіста Г. Гонгадзе.
9 січня 2006 року Апеляційний суд Києва почав розгляд по суті кримінальної справи про вбивство журналіста Г.Гонгадзе. В той же час суд вирішив слухати справу частково в закритому режимі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом