Ветеринарні служби України і Росії узгодили протокол спільних дій. Про це повідомили в прес-службі Міністерства аграрної політики України.

В прес-службі нагадали, що 31 січня цього року Міністерство аграрної політики України отримало завірений Управлінням ветеринарного нагляду Росії протокол переговорів Федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду з делегацією експертів України на чолі із заступником Мінагрополітики України Віктором Пабатом, які проходили 23 січня в Москві.

Українська сторона 1 лютого розглянула присланий документ і підготувала протокол спільних дій контрольних служб України і Російської Федерації з недопущення експорту в Російську Федерацію недоброякісної продукції, у тому числі при її проходженні в режимі транзиту з третіх країн.

В Мінагрополітики України повідомили, що Федеральній службі з ветеринарного і фітосанітарного нагляду Російської Федерації, Посольству України в Російській Федерації і Міністерству закордонних справ була направлена інформація про вжиті українською стороною заходи для її передачі дипломатичними каналами російській стороні, повідомляє «УНІАН».

Як повідомляв ForUm, Росія ввела з 20 січня заборону на ввезення в РФ всієї продукції тваринництва з України, включаючи молочну. Росія звинуватила Україну в недотриманні ветеринарно-санітарних норм. Частка РФ в загальному експорті української молочної продукції становить близько 60%.

30 січня Міністерство аграрної політики звернулося в Міжнародне епізоотичне бюро з проханням сприяти вирішенню проблеми постачання української м'ясомолочної продукції в РФ. Ветеринари України отримали повну підтримку МЕБ, стверджує Баранівський.

«Отримали повну підтримку наших дій від МЕБ. Вони пояснили не тільки Росії, але й всім країнам, що, згідно з єдиною системою ветеринарних правил, так діяти не можна», - сказав міністр журналістам в середу, 1 лютого.

Баранівський відзначив, що «серед вимог російської сторони, направлених Україні, є такі, які вже давно були зняті, і такі, які абсолютно неприйнятні... Деякі пункти ми їм просто пояснимо, що це абсурд».

Неприйнятною вимогою Росії міністр назвав пропозицію надавати дані про конкретні контракти українських м'ясо-молочних підприємств з російськими компаніями-імпортерами із вказівкою кількості і видів продукції.

«Від нас вимагають чисто бізнес-інформацію. Такого в практиці торгових відносин ніколи не було», - говорить міністр.

При цьому він висловив упевненість, що Україні вдасться досягти домовленостей з російською стороною з питань постачання м'ясо-молочної продукції, оскільки, за даними міністерства, ціни на сир в Росії уже виросли на 12-15%, а запаси української продукції у її імпортерів закінчуються.

За словами Баранівського, за наявності «волі російського керівництва» зустріч ветслужб обох країн може відбутися у четвер-п'ятницю і завершитися врегулюванням питання.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

350