У Києві в кінці року планується почати роботи з будівництва метрополітену на Троєщині.
Як повідомляє кореспондент УНІАН, цей термін був погоджений вчора на виїзному засіданні керівництва столичної адміністрації і представників будівельних і проектних організацій, які будуть зайняти на об'єкті.
За словами начальника дочірнього підприємства Проектного інституту «Укрметротунельпроект» Віктора Яникіна, зв'язок між житловим масивом Троєщина і центром міста передбачається метрополітеном від станції «Вокзальна» через «Лук'янівку» (створюється нова лінія метрополітену – ред.) по Подільському мостовому переходу, перетинаючи проспект Ватутіна і по Бальзака до кінця Троєщини, де розміститься електродепо «Троєщина».
В.ЯНИКІН повідомив, що проект цієї Троєщинської ділянки буде закінчений цього літа з тим, щоб здати його на експертизу в третьому кварталі і в четвертому кварталі уже почати будівництво. При цьому Київський міський голова Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО дав доручення керівникам столичного метрополітену і метробуду почати будівельні роботи у вересні.
За інформацією Яникіна, метро через житломасив Троєщина буде наземним. Згідно з ескізом проекту, нова гілка організована (робочі назви станцій – ред.): від станції «Лук’янівська» з переходом на станцію «Глибочицька», далі станція «Подільська» з переходом на «Т.Шевченка», потім ідуть станції метро через Подільсько-Воскресенський міст через Дніпро - «Суднобудівна», «Труханів острів», «Затока Десенка», після них «Райдужна», «Проспект Ватутіна», «Вулиця Каштанова», «Вулиця Драйзера», «Вулиця Сабурова», «Вулиця М.Цвєтаєвої», «Милославська», повідомляє «УНІАН».
На розробку необхідної документації з будівництву метро на Троєщині уже виділено 4,2 млн. грн. – це гроші міста і Деснянського району. Разом з цим мер столиці доручив «розібратися з фінансуванням», оскільки на сьогодні, згідно з документацією, необхідно 4,8 млн. грн.
Проект ділянки цієї гілки метрополітену, пов'язаний з майбутнім Подільсько-Воскресенським мостом, планується закінчити, за словами В.ЯНИКІНА, до кінця цього року.
«На початку року даємо на експертизу з тим, щоб до літа почати будівництво метрополітену, який проходить по садах (Русанівським – ред.). Ми минулого місяця збиралися з керівництвом «Київавтодору», «Київметробуду», «Союздорпроекту» і взаємно погоджували терміни випуску проектної документації будівництва метрополітену по обидві сторони моста з тим, щоб до пуску мостового переходу Подільського пасажир з Троєщини міг вільно проїхати на праву сторону по мосту. Тобто терміни випуску документації по метрополітену взаємно погоджені», - повідомив він.
Своєю чергою директор київської дирекції метрополітену, що будується, Олександр Охотніков відзначив, що вперше в Україні на цій майбутній лінії метро дали завдання інституту проектувати станції з подовженими платформами для того, щоб пропускати електропоїзди, що складаються з 6-вагонів. На сьогодні в метро і по Києву, і Харкову, і Дніпропетровську платформи розраховані на 5 вагонів. В Москві, наприклад, 7-8 вагонів, повідомив Охотніков.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом