Генеральний секретар Ради Європи Тері Девіс вважає найбільшим розчаруванням в Україні за минулий рік затягування розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

«Я думаю, це найбільше розчарування як для українців, так і для міжнародного співтовариства. Ми дуже сподівалися, що розслідування мало б завершитися раніше», - сказав Генсек Ради Європи, передає «УНІАН».

25 січня 2005 року Президент України Віктор Ющенко, виступаючи перед Парламентською Асамблеєю Ради Європи відразу після своєї інавгурації, пообіцяв прикласти максимум зусиль для завершення розслідування справи Г.Гонгадзе протягом півроку, проте цього так і не вдалося виконати.

Раніше ForUm повідомляв, що колегія суддів Апеляційного суду міста Києва 23 січня відмовилася задовольнити клопотання адвоката матері загиблого журналіста Гонгадзе Лесі Гонгадзе Андрія Федура, в якому він просив суд допитати колишнього Президента Леоніда Кучму, екс-майора Державної служби охорони Миколи Мельниченка, Голову Верховної Ради Володимира Литвина, екс-голову СБУ Леоніда Деркача, народного депутата Григорія Омельченка, заступника генерального прокурора Віктора Кудрявцева, голову Верховного Суду Василя Маляренка і Президента України Віктора Ющенка як свідки у справі Гонгадзе.

Колегія суддів Апеляційного суду м. Києва, порадившись на місці, прийшла до висновку, що виклик до суду вищезазначених осіб поки не має сенсу і є передчасним.

Проте судді не виключили можливості, що надалі ці особи будуть допитані на судовому процесі як свідки.

Нагадаємо також, що в.о. міністра внутрішніх справ Юрій Луценко стверджує, що Генеральна Прокуратура України знову почала активні дії з подальшого розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Про це Луценко заявив 24 січня в прямому ефірі «5 каналу».

«Активні дії знову почалися, - сказав Луценко. – Знаю про це, тому що знову у міліції попросили дати їм бензин, автомобілі, слідчих, тому що Генпрокуратура активно почала розслідування».

Нагадаємо, що суд ухвалив рішення, що засідання проводитимуться як в закритому, так і у відкритому режимі. Закритий режим передбачений у разі оприлюднення інформації, яка міститиме державну таємницю, а також оприлюднення свідчень представників правоохоронних органів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

417