На телеканалах стало більше маніпулятивних технологій, які використовуються під час подачі новин про політичні блоки і партії, вважають експерти комітету "Рівність можливостей" і асоціації "Спільний простір".

" На жаль, виборча компанія стає все більш брудною", - заявив глава комітету "Рівність можливостей" Олександр Чекмишев, представляючи на прес-конференції в Києві в середу результати моніторингу телепрограм новин на провідних телеканалах за 23-29 січня 2006 року.

Крім того, він відзначив, що цього тижня російські телеканали, які можна побачити на території України, "почали майже прямо, майже однозначно" підтримувати Партію регіонів і критикувати "Народний союз "Наша Україна", передає "Інтерфакс-Україна».

Моніторинг проводиться Комітетом "Рівність можливостей" і асоціацією "Спільний простір" методом контент-аналізу і експертного аналізу змісту телепрограм, в рамках проекту "Передвиборчий моніторинг телевізійних новин" за підтримки Національного Демократичного Інституту.

Об'єктом моніторингу стали такі інформаційні і підсумкові телепрограми: "Подробиці" і "Подробиці тижня" ("Інтер"), "ТСН" і "ТСН-підсумки" («1+1»), "ЧАС" ("5-й канал"), "Факти" (ICTV), "Новини" (НТКУ), "Вовремя. Итоги" (НТН), "24 години" ("Тоніс"), "Вікна" (СТБ), "Репортер" ("Новий канал"), ТРК "Україна", а також "Сьогодні" (НТВ-світ), "Вести" і "Вести недели" (РТР-планета) "Время" и "Воскресное время" (ОРТ-міжнародне ).

Згідно з результатами моніторингу, найбільшу увагу на попередньому тижні всіма каналами надавалося НСНУ у зв'язку з публікацією блоком своєї програми. Так, з загального часу новин цій політичній силі було відведено понад 3,5 тис. секунд в нейтральному, 245 секунд - в негативному і 85 секунд - в позитивному тоні.

При цьому президент асоціації "Спільний простір" Юрій Нестеряк відзначив, що багато телеканалів висвітлили цю подію як політичну, практично не приділивши час самим положенням програми.

Друге місце посіла Партія регіонів у зв'язку з висвітленням теми зняття судимості з лідера цієї партії Віктора Януковича. Цій партії редактори новин виділили 1,8 тис. секунд в нейтральній, 577 - в негативній і 4 секунди в позитивній тональності.

Блоку Юлії Тимошенко було виділено 1,5 тис. секунд нейтралу, 91 секунда негативу і 16 секунд позитиву. На блок Владимира Литвина "Ми" в новинах припало близько 1,1 тис. секунд нейтральних повідомлень, 87 секунд - негативних і 41 секунда позитивних повідомлень.

На частку Комуністичної партії України - 737 секунд нейтралу, 147 секунд негативу і 43 секунди позитиву. Соцпартії було присвячено 499 секунд ефірного часу в негативній тональності, 38 секунд - в негативній тональності і 10 секунд - в позитивній тональності.

Російські телеканали минулого тижня приділили час 4 українським політичним силам: Партії регіонів (51 секунда), НСНУ (43 секунди), БЮТ (36 секунд і СПУ (5 секунд), при цьому тільки частина повідомлень про НСНУ (31 секунда) мала негативне забарвлення, а вся решта повідомлень про цю й інші політичні сили були нейтральними.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

285