Завтра в ЦВК відбудеться формування експертної ради в галузі медіа, яка відстежуватиме діяльність засобів масової інформації в ході виборчої кампанії.

Про це на брифінгу в Києві повідомив заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ігор Курас.

Зокрема, за його словами, завтра в ЦВК за підтримки ОБСЄ відбудеться формування цієї експертної ради. Члени Нацради з питань телебачення і радіомовлення отримали відповідні запрошення взяти участь у роботі ради, передає «УНІАН».

Як повідомив перший заступник голови Нацради Юрій Сторожук, поки що у Нацради немає підстав звертатися до суду щодо тимчасового припинення ліцензій ЗМІ через порушення законодавства під час виборчої кампанії.

Він відзначив, що певні звернення в Нацраду є, зокрема, телеканали просять розтлумачити, як їм бути з антирекламою, яку бажають розмістити на телебаченні деякі політичні сили. «Канали намагаються себе захистити», - сказав Сторожук.

Є звернення і про порушення, але поки що Нацрада не оголошує про факти порушень, обіцяючи це зробити в звіті, який вона зазвичай робить за результатами виборчої кампанії.

Раніше ForUm повідомляв, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення передала Верховній Раді і Президенту України річний звіт про свою діяльність за 2005 рік. Про це першого лютого на брифінгу повідомив голова Нацради Віталій Шевченко.

Він нагадав, що, відповідно до закону, Нацрада зобов'язана щорічно надавати відповідний звіт.

Перший заступник голови Нацради Юрій Сторожук пообіцяв, що найближчим часом цей звіт буде оприлюднений.

Сьогодні заступник голови Нацради Ігор Курас повідомив, що, зокрема, в звіті наводяться дані, що за рік було проведено 238 перевірок ЗМІ, з них 40 перевірок були здійснено у зв'язку зі скаргами громадян і місцевих органів влади. «Не дивлячись на те, що нас звинувачують, що Нацрада кровожерлива, ми застосували санкції тільки до 22 ТРК, з них 6 – кабельних операторів», - сказав він. До 5 ТРК були застосовані санкції за порушення рекламного законодавства, на 10 був накладений штраф Держпотребзахистом, по 7 відкриті відповідні виробництва, повідомив Курас.

Він також повідомив, що протягом 2005 року Нацрада виявила 136 телеорганізацій, що працюють з ознаками порушення чинного законодавства і умов ліцензії.

Більше всього порушників у сфері невідповідності фактичного обсягу мовлення, вказаному в ліцензії, – 29,4%. На другому місці – невідповідність кількості переліку телеканалів, які ретранслюються в кабельних мережах умовам ліцензії – 25,7%. У 21,3% порушників виявлено недотримання умов ліцензій щодо виконання окремих пунктів програмної концепції; у 16,9% - недостатні обсяги програм власного або вітчизняного виробництва; у 16,2% - недотримання умов ліцензій в частині «мова ведення передач»; у 5,9% - недотримання рекламного законодавства.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

525