Французька газета "Франс-Суар" ("France-Soir") передрукувала в середу скандальні карикатури на пророка Мухаммеда, які вперше з'явилися в датській газеті "Юлландс-Постен" у вересні минулого року і викликали різкий протест з боку мусульманських країн, пише газета "Ле Монд".
Редакція "Франс-Суар" пояснила, що 12 зображень Мухаммеда передруковано тому що стали предметом полеміки світового масштабу про баланс між повагою релігійних цінностей і свободою слова в демократичному суспільстві.
"Франс-Суар" засудила нетерпимість організацій "Брати мусульмани", "Ісламський Джихад", а також міністрів закордонних справ деяких ісламських країн і організацію "Ісламська конференція", які засудили публікацію карикатур і закликали до кампанії протесту, направленої проти Данії, передає РІА «Новини».
Редакція особливо відзначає, що в карикатурах немає ні підбурювання до расизму, ні образ. "Ми маємо право створювати карикатури на Мухаммеда, Ісуса, Будду і Єгову, а також на всі відхилення теїзму. Це називається свободою виразу в світській країні", - пише газета.
У вересні 2005 року датська газета "Юлландс-Постен" опублікувала 12 карикатур на пророка, в яких Мухаммед виступає в образі терориста, багатоженця, пастуха з однією вівцею, сторожем біля воріт у мусульманський рай, куди вишикувалася черга шахідів в очікуванні гурий.
Публікація карикатур як в датській газеті, так і в норвезькій "Магазінет", яка передрукувала малюнки в січні цього року, спровокували міжнародний скандал і загрожують Данії серйозними економічними втратами. Більшість мусульманських країн розвернула кампанію бойкоту датських товарів на своїй території.
Незважаючи на те, що 30 січня "Юлландс-Постен" вибачилася перед всім мусульманським світом за образу релігійних почуттів, газета не вибачилася власне за публікації карикатур.
Прем'єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен виразив надію на врегулювання конфлікту, але заявив, що "свобода преси є однією з основ датської демократії, і що уряд не може чинити тиск на пресу".
Заява була зроблена у відповідь на лист послів 11 ісламських країн, в якому вони вказували на те, що глибоко ображені карикатурами, і вимагали від газети вибачень.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом