Питання виконання Україною зобов'язань, узятих перед радою Європи, швидше за все, не розглядатиметься на наступній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, яка відбудеться в квітні 2006 року. Про це в середу на прес-конференції повідомив заступник голови української делегації в ПАРЄ Анатолій Раханський.
На наступній сесії ПАРЄ, за словами Раханського, можливий розгляд питання про проведення виборів в Україні до Верховної Ради і до органів місцевого самоврядування. При цьому Раханський повідомив, що 13-16 лютого Україну відвідають члени моніторингового комітету ПАРЄ Ханна Северінсен і Рената Вольвенд з метою підготовки звіту про виконання Україною зобов'язань перед Радою Європи.
Відповідаючи на запитання про те, наскільки Україна просунулася у виконанні взятих зобов'язань перед ПАРЄ, Раханський підкреслив, що, незважаючи на те, що раніше Президент України Віктор Ющенко пообіцяв, що це питання буде закрито найближчим часом, сьогодні залишається ще дуже багато невиконаних зобов'язань перед цією міжнародною організацією, передає «ЛІГА».
При цьому Раханський заявив, що останнім часом йому соромно дивитися в очі своїм колегам в РЄ внаслідок невиконання Україною взятих зобов'язань: «Сьогодні немає жодної країни, яка б протягом 10 років так, як Україна, не виконувала взяті зобов'язання». Заступник голови української делегації в ПАРЄ нагадав, що ці зобов'язання повинні були бути виконані ще в 1999 році.
Крім того, Раханський повідомив, що під час майбутнього візиту до України члени моніторингового комітету ПАРЄ мають намір зустрітися з представниками всіх політичних сил, представлених у Верховній Раді України.
Він також повідомив, що членів ПАРЄ турбує питання нефункціонування Конституційного Суду України. При цьому він нагадав, що на останній сесії ПАРЄ було прийнято звернення до українського парламенту щодо необхідності призначення нового складу Конституційного Суду.
Крім того, під час прес-конференції представник делегації повідомив, що Рада Європи ухвалила рішення направити до України для спостереження за парламентськими виборами 2006 року 50 спостерігачів. За його словами, планується, що частина спостерігачів відвідають Україну вже на початку березня з метою ознайомлення з виборчою кампанією.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом