Переговори між керівництвом Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" і швейцарської "РосУкрЕнерго", в яких бере участь делегація російського ВАТ "Газпром", про створення спільного підприємства з постачання імпортованого газу українським споживачам, проходили вчора в приміщенні НАК у Києві.

Начальник управління із зв'язків з громадськістю "Нафтогазу України" Едуард Занюк повідомив журналістам, що офіційні їх підсумки будуть оголошені сьогодні.

Занюк додав , що сторони також обговорювали необхідні контракти, які повинні бути укладені для забезпечення роботи створюваного підприємства.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" і "РосУкрЕнерго" планували до 1 лютого створити СП для продажу газу на внутрішньому українському ринку. Це передбачено тристоронньою угодою про врегулювання російсько-української газової суперечки , підписаною в Москві 4 січня 2006 року за участю ВАТ "Газпром", інформує «Інтерфакс-Україна».

Кабінет Міністрів України у вівторок погоджував проект статуту майбутнього СП, яке буде створене у формі закритого АТ із статутним капіталом 5 млн. грн., матиме назву "УкрГазЕнерго" і розподіл часток засновників 50:50.

Антимонопольний комітет в цей же день дав дозвіл на створення СП.

Згідно з тристоронньою угодою, СП з 1 лютого 2005 року мало би купувати газ на російсько-українському кордоні у "РосУкрЕнерго", яке визначене постачальником в Україну російського і середньоазіатського газу в об'ємі 34 млрд. куб. м у 2006 році і 58 млрд. куб. м з 2007 року.

При цьому ціна поставок на перше півріччя визначена на рівні $95 за 1000 куб. м на перше півріччя, хоча ціна купівлі російського газу в рамках тристоронньої угоди закріплена на рівні $230 за тис. куб. м.

Наразі гранична ціна газу для промисловості в Україні становить 422 грн. за 1000 куб. м. Офіційний курс гривні в Україні тривалий час утримується на рівні 5,05 грн ./$1.

Раніше ForUm повідомляв, що Кабінет Міністрів прийняв проекти статутних документів газового спільного підприємства, створюваного з компанією «РосУкрЕнерго». Про це повідомив журналістам голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Івченко.

Він відзначив, що уряд також вирішив передати проекти статутних документів на розгляд Антимонопольного комітету України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

512