Центральна виборча комісія затвердила порядок контролю за цільовим використовуванням коштів державного бюджету України, який виділяється на підготовку і проведення виборів народних депутатів.

Таке рішення ухвалене сьогодні на засіданні ЦВК, передає «УНІАН».

Зокрема, передбачається, що ЦВК здійснюватиме внутрішній контроль і моніторинг за використовуванням коштів окружними і територіальними виборчими комісіями.

Крім того, використовування коштів також контролюватимуть регіональні контрольно-ревізійні служби. «Цей контроль здійснюватиметься з першого дня роботи комісій, а не після того, коли ці гроші вже витрачені і потрібне втручання прокурора», - сказав голова Центрвиборчкому Ярослав Давидович.

За його словами, за кожною окружною виборчою комісією буде закріплений куратор, який контролюватиме використовування фінансових ресурсів і інформуватиме ЦВК про ефективність їх використовування. «Зрештою, контроль здійснюватиме Рахункова палата», - повідомив Давидович. Він також уточнив, що такий порядок розглянуло і схвалило Міністерство фінансів.

Крім того, Центрвиборчком затвердив порядок виділення асигнувань, урахування надходжень і використовування коштів держбюджету, які виділяються окружним виборчим комісіям.

Протягом 10 днів окружні виборчі комісії повинні розробити і затвердити кошториси своїх витрат на основі середніх нормативів і передати їх для розгляду до ЦВК.

Як повідомлялося, 24 січня Центральна виборча комісія затвердила кошторис своїх витрат на підготовку і проведення виборів в об'ємі 74 млн. 834 тис. грн.

Зокрема, на створення списків виборців ЦВК планує виділити 11 млн. 680 тис. грн., на видання методичних допомог, інформаційно-аналітичних матеріалів і брошур за виборчим законодавством – 717 тис. грн., на оплату послуг ЗМІ щодо освітлення передвиборних програм політичних сил – 7 млн. 537 тис. грн., на виготовлення інформаційних плакатів з передвиборними програмами і списками кандидатів у народні депутати – 7 млн. 756 тис. грн., на видання виборчої документації, бюлетенів, бланків іменних запрошень і відкріпних посвідчень – 16 млн. 871 тис. грн., на оплату послуг зв'язку – 4 млн. 800 тис. грн., на підготовку і проведення виборів на зарубіжних виборчих ділянках – 11 млн. 464 тис. грн.

Крім того, ЦВК передбачає також виділення коштів для здійснення відряджень співробітників окружних виборчих комісій і ЦВК, для проведення семінарів, а також на виготовлення виборчих урн, захисних пломб і конвертів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

357