Глава політради Партії регіонів Микола Азаров вважає, що Україна може вирішити питання поставок газу без створення спільного підприємства.

Про це Азаров заявив сьогодні на прес-конференції в Києві, передає «УНІАН».

«Звичайно, можна обійтися без створення спільного підприємства», - сказав він. Азаров відзначив, що, на жаль, за останній рік членами урядів було зроблено дуже багато помилок як безпосередньо в газовій сфері, так і загалом у взаємостосунках із стратегічним партнером України Росією. «Стільки навернути за один рік нормальні люди просто не здатні», - сказав Азаров.

Він відзначив, що Партія регіонів переконана в тому, що питання поставок газу потрібно вирішувати тільки на рівні урядів України і Росії, а не на рівні господарюючих суб'єктів.

Глава політради Партії регіонів також висловив думку, що історія «Нафтогазу України» за останній рік – це історія брехні і обману. Як відзначив Азаров, тільки за останній рік представники уряду говорили про те, що немає проблем відносно розрахунків з Туркменією, проте потім з'ясувалося, що це не відповідало дійсності. Другим прикладом Азаров назвав ситуацію з пропажею 6 млрд. кубометрів російського газу з підземних газових сховищ. «Виник скандал, який потім спокійно владнали, а владнано було із однієї простої причини: «Нафтогаз» був вимушений ці 6 млрд. кубометрів газу повернути Росії», - сказав Азаров, відзначивши при цьому, що в результаті Україна залишилася без власних запасів газу напередодні холодної зими. Ще у вигляді одного прикладу Азаров навів ситуацію, коли Міністр палива і енергетики Іван Плачков і глава «Нафтогаз України» Олексій Івченко повідомляли про підписаний 30-річний договір з Туркменістаном на поставки газу. «Обіцяли хеппі-енд, слова які добирають цікаві, ось Україна буде з хеппі-ендом, і отримали цей хеппі-енд. Де цей договір з Туркменією?», - сказав Азаров.

Він також висловив думку, що 3 січня цього року Росія просто «загнала» представників українського уряду в глухий кут, вихід з якого вони знайшли лише в підписанні договору, який передбачає передачу прав на поставку газу компанії «РосУкрЕнерго», а також створення СП між «Нафтогазом України» і РосУкрЕнерго для продажу імпортного газу на території України.

Як повідомлялося, в Москві в ніч з 3 на 4 січня ВАТ "Газпром" (РФ), НАК "Нафтогаз України" і РосУкрЕнерго (Швейцарія) підписали угоду про умови транзиту і поставок російського газу. Згідно з цими документами, Україна купуватиме російський газ за ціною 95 доларів за 1 тисячу кубометрів у компанії РосУкрЕнерго. У свою чергу, РосУкрЕнерго купуватиме російський газ у «Газпрому» за ціною 230 доларів за 1 тисячу кубометрів. Посадовці НАК “Нафтогаз України” заявляли, що ця угода діятиме протягом 5 років.

Згідно з домовленостями між ВАТ "Газпром", НАК "Нафтогаз України" і РосУкрЕнерго, було вирішено до 1 лютого створити СП між "Нафтогазом України" і РосУкрЕнерго для продажу на українському ринку в 2006 р. 34 млрд. куб. м газу.

Підписання документів про створення СП планувалося вже двічі – 21 і 25 січня. Проте 25 січня глава уряду України Юрій Єхануров заявив, що поки Україна і Росія не досягли повної згоди щодо створення спільного підприємства відносно поставок газу.

Сьогодні, 31 січня, з самого ранку уряд обговорював проекти засновницьких документів щодо створення газового СП, а також проект міжурядового протоколу між Росією і Україною до договору про поставки газу. Після двогодинного засідання уряд зробив перерву до 15 години. За даними інформованих джерел, перерва була зроблена на вимогу ряду міністрів, які побажали ознайомитися зі всією договірною базою відносно поставок газу до України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

361