У Генеральній прокуратурі України викликає певне незадоволення стан боротьби зі злочинністю в країні. Про це заявив генеральний прокурор Олександр Медведько, виступаючи сьогодні з доповіддю на нараді з керівниками правоохоронних органів України, на якому розглядався стан злочинності в державі і міри з попередження скоєння злочинів.
За словами Генпрокурора, не дивлячись на те, що в 2005 році, завдяки здійсненню певних заходів з боку правоохоронних органів, в Україні вдалося дещо зменшити рівень загальної злочинності, стан з подоланням цього явища і, зокрема, з профілактикою і попередженням можливих злочинів залишається не таким, як хотілося б. Так, Медведько, зокрема, відзначив, що минулого року в Україні з 485 тисяч зареєстрованих злочинів майже половину складають тяжкі і особливо тяжкі злочини.
Зростання такого виду злочинів спостерігалося у Волинській, Рівненській областях і м. Києві. Що ж до столиці України то, за словами Генпрокурора, на початок цього року з 139 скоєних убивств 17 залишаються нерозкритими. Не належним чином у цьому напрямі працюють правоохоронці також у Дніпропетровській, Луганській і інших областях.
У столиці з 5 скоєних злочинів, як відзначив Медведько, розкривається лише 2, що також не може не викликати занепокоєння, передає «УНІАН».
Торкаючись теми профілактики злочинності, Медведько повідомив, що, починаючи з 2002 року і по сьогодні, розшукуються 66 автоматів, 91 пістолет, 4 гвинтівки, 180 гранат, 180 кг вибухівки, які можуть бути використані для скоєння злочинів. У зв'язку з цим він закликав присутніх на нараді вжити заходів для перевірки зберігання на складах, у тому числі і військових, вибухівки і зброї.
Серед інших проблем, які торкаються діяльності правоохоронних органів, Медведько відзначив, що як і раніше залишається гострою проблема підліткової злочинності. Так, зокрема, близько 23 тисяч неповнолітніх минулого року взяли участь у скоєнні злочинів, причому, додав Генпрокурор, кожний 9 з них вчинив правопорушення в стані сп'яніння. На переконання Медведька, такий стан речей свідчить про відсутність належної профілактичної роботи з попередження злочинів серед неповнолітніх. При цьому він відзначив, що з 4600 підлітків, узятих на облік в 2005 році, понад 2 тисяч вчинили злочини. Крім того, Медведько проінформував, що на початок 2006 року в Україні не розкритими залишаються майже 186 тисяч злочинів, а це, за його словами, означає, що така ж кількість злочинців сьогодні перебуває на волі.
Генпрокурор закликав усі правоохоронні структури до більшої координації дій в боротьбі зі злочинністю, для чого необхідно буде скласти спеціальний план дій, який планується розглянути сьогодні на нараді.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом