Думку про те, що з корупцією необхідно боротися, поділяють 95,5% українців. Водночас 43,0% констатують, що в Україні боротися з корупцією не має сенсу. Такими є результати опитування, проведеного Інститутом досліджень регіонального розвитку України.

Як повідомили в прес-службі Інституту, майже 14,0% опитаних демонструють наявність еластичної установки: хабар - це ненормально в принципі, але дати хабар в конкретній ситуації - явище цілком нормальне, повідомляє «ЛІГА».

84,0% опитаних з вищою і незакінченою вищою освітою вважають, що для вирішення серйозних проблем можна давати хабарі. Такої ж думки 79,3% осіб із середньою/середньою спеціальною освітою і 70,5% - з незакінченою середньою. Отже, чим вище рівень освіти, тим лояльніше респонденти ставляться до проблеми хабарництва.

Рівень лояльного ставлення до хабарів залежить і від доходів респондентів. 97,3% опитаних, які мають низький рівень доходів, вважають, що з корупцією необхідно боротися. Серед населення, яке отримує прибуток в розмірі нижче середнього, таких 95,8%, із середніми розмірами - 94,6%, з прибутками вище середнього - 87,7%, з високим рівнем доходів - 80,0%.

Тільки 23,0% респондентів нічого не знають про практику видачі зарплати "в конвертах". Майже половина, 47,2% опитаних, вважає, що така практика існує тому що система оподаткування заганяє економіку "в тінь", і, тільки змінивши її, можна покінчити з "чорним налом". Проте 28,4% опитаних вважають, що система оподаткування тут ні при чому.

Найкращих результатів в боротьбі з корупцією, на думку респондентів, досягла Служба безпеки України. Але навіть її ефективність респонденти оцінили в 2,23 бала за п’ятибальною шкалою.

Всеукраїнське дослідження проводилося з 19 по 27 січня 2006 року. Було опитано 1364 особи. Гранична теоретична похибка вибірки - 2,3%.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

305