За станом на 30 січня фактичне споживання природного газу в областях і містах України, за оперативними даними (без прямих споживачів ДК «Укртрансгаз»), тобто на підприємствах промисловості, теплокомуненерго (ТКЕ), в бюджетних установах і населенням скоротилося в середньому на 11,55%.

Як повідомили в прес-службі ДК «Газ України», на виконання доручення Кабінету Міністрів України і НАК «Нафтогаз України» ДК «Газ України» вживає заходів для забезпечення економного і раціонального газоспоживання в областях.

Регіональним підприємствам з газопостачання і газифікації, промисловим і бюджетним споживачам, підприємствам комунальної теплоенергетики (у зв'язку з різким зниженням температури, з метою недопущення розбалансування газотранспортної системи України, а також для переведення підприємств на використання резервних видів палива) були доведені вимоги уряду від 23 січня 2006 р. №604/0/2-06 і НАК «Нафтогаз України» про необхідність скорочення споживання природного газу в регіонах на 15% (по відношенню до об'ємів газу фактичного споживання за станом на 21 січня п. р.), скорочення споживання природного газу підприємствами металургійного і хімічного комплексів в цілому на 11 млн. куб. м газу на добу, а також зміцнення дисципліни газопостачання і розрахунків за спожитий газ, повідомляє «УНІАН».

Фактичне споживання природного газу скоротилося, як і передбачалося відповідним дорученням Кабінету Міністрів, більш ніж на 15% в Чернігівській, Київській, Сумській, Житомирській, Полтавській, Рівненській областях, в містах Макіївка, Київ, Харків та ряді інших міст.

Тим часом в Закарпатті і в м. Севастополі споживання природного газу залишилося фактично без змін.

На 18 найбільших промислових об'єктах України скорочення споживання природного газу становило 8 млн. 86 тис. куб. м на добу. Зокрема скоротили споживання газу такі промислові гіганти, як Одеський припортовий завод, концерн «Стирол», об'єднання «Азот», ВАТ «Азот», «Запоріжсталь», «Азовсталь», Макіївський металургійний комбінат та ін.

Більш ніж 70 підприємствам, які виробляють тепло для населення і бюджетних установ, «Газ України» направив листи-нагадування про необхідність дотримання ними договірних зобов'язань із забезпечення стовідсоткової оплати вартості спожитого природного газу. В листах вказується також, що підприємствам слід терміново провести розрахунки за поточне споживання газу. Інакше компанія буде вимушена вжити заходів для припинення безкоштовного споживання газу.

Також ДК «Газ України» звертає увагу всіх споживачів природного газу на необхідність раціонального, економного і дбайливого використання природного газу. ДК «Газ України» нагадує, що згідно з розпорядженням Мінпаливенерго України від 21 січня 2006 року №160-Рп, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 8 листопада 1996 року №1358, з 21 січня п. р. в Україні введена друга черга Зведеного графіка переведення промислових підприємств і електростанцій під час нинішніх похолодань на роботу з використанням резервних видів палива.

«Газ України» відзначає, що скорочення газоспоживання після 21 січня п. р. відбувалося в умовах значного зниження температури, тоді як торішні показники характеризувалися в середньому незначними морозами або навіть нульовою температурою. Отже, об'єми споживання природного газу бюджетними установами і населенням передбачалися, виходячи з торішніх температурних показників.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

360