Вчора Польща перебувала в траурі у зв'язку з загибеллю 67 людей при обваленні даху виставкового центру в південному місті Катовіце. Жертвами цієї трагедії могли бути десятки українців, що збиралися їхати в Катовіце на традиційну Міжнародну виставку поштових голубів. Вони не ризикнули їхати на "пернатий фестиваль" через пташиний грип.
Зокрема, віце-президент Всеукраїнської асоціації голубівників Геннадій Лозко, що має в Києві свій пташиний розплідник, заявив: «Збирався їхати я, моя дружина і ще до 20людей набралося б тільки від нашої асоціації. Але ми переживали, що через спалах в Україні пташиного грипу не зможемо провезти на виставку своїх вихованців. Боялися, що їх не пропустять на митниці. У результаті вирішили не ризикувати і залишилися вдома. Хтось з голубівників з Західної України цілком міг поїхати на цю виставку, щоб просто ознайомитися з нею. А ось від нас ніхто не поїхав».
За даними на вчорашній полудень, в посольстві України в Польщі не було відомостей, що серед поранених і загиблих є наші співгромадяни. "Наш консул зараз перебуває на місці трагедії і продовжує з'ясовувати, чи є серед жертв українці. Ще не всі загиблі пізнані — є дуже спотворені трупи, на людей впала велика маса металоконструкцій, снігу і льоду, — пояснив прес-аташе посольства України в Польщі Олексій Платонов. — Залишаються люди, швидше за все, загиблі, і під завалами — декілька людей вважаються зниклими безвісти", - пише газета «Сьогодні».
За офіційними даними, пізнані 59 тіл. Серед загиблих двоє дітей і шестеро іноземних громадян — двоє чехів, двоє словаків, бельгієць і німець. У момент найбільшої в історії Польщі техногенної катастрофи у виставковому павільйоні було 700 людей.
Нагадаємо, що в Польщі в неділю був оголошений дводенний траур. До 1 лютого включно в країні відмінені всі розважальні заходи. "Поляки шоковані тим, що сталося, — говорить прес-аташе українського посольства. — Президент Лех Качиньський, сказав, що ця трагедія порівнянна лише з катастрофою пасажирського літака, що розбився 20 років тому на околиці Варшави. Навіть польські інтернет-сайти вийшли з чорними рамками, як це було у момент смерті Папи Римського Іоанна Павла II".
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом