Ціна імпорту російського і середньоазіатського газу в Україну в розмірі $95 за 1000 куб. м буде постійною тільки в першому півріччі 2006 року, тоді як надалі вона залежатиме від вартості закупівлі середньоазіатського газу. Про це в прямому ефірі телеканалу "Інтер" у понеділок ввечері повідомив виконавчий директор «РосУкрЕнерго» Олег Пальчиков.

"Ця ціна в $95 нам зрозуміла протягом першого півріччя - на шість місяців вона постійна. Надалі (вона) залежатиме від економіки закупівель середньоазіатського газу", - сказав Пальчиков

Він наголосив, що ціна $95 є "найоптимальнішою" на всій пострадянській території:

"Молдавія має $130, плюс довелося віддати свої газотранспортні мережі . Грузія має ціну $110, Україна -- $95 і не втратила ніяких засадничих газових бізнесів", - сказав Пальчиків.

Як повідомлялося, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" і "РосУкрЕнерго" планують до 1 лютого створити СП для продажу газу на внутрішньому українському ринку. Це передбачено тристоронньою угодою про врегулювання російсько-української газової суперечки , підписаною в Москві 4 січня 2006 року за участю ВАТ "Газпром", повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з нею, СП з 1 лютого 2005 року купуватиме газ на російсько-українському кордоні у "РосУкрЕнерго", яке визначене постачальником в Україну російського і середньоазіатського газу в об'ємі 34 млрд. куб. м у 2006 році і 58 млрд. куб. м - з 2007 року.

Уряд України заявляв, що ціна $95 діятиме протягом п'яти років, на які підписана тристороння угода, тоді як опоненти стверджували , що після 1 липня 2006 року імпорт газу знову різко подорожчає, оскільки в угоді ціна змішуваного з середньоазіатським російського газу встановлена на рівні $230 за 1000 куб. м.

Наразі гранична ціна газу для промисловості в Україні становить 422 грн. за 1000 куб. м.

Офіційний курс гривні в Україні тривалий час тримається на рівні 5,05 грн ./$1.

Раніше ForUm повідомляв, що, відповідно до домовленостей між ВАТ "Газпром", НАК "Нафтогаз України" і "РосУкрЕнерго" від 4 січня 2006 року, було вирішено створити СП між "Нафтогазом України" і "РосУкрЕнерго" для продажу на українському ринку у 2006г. 34 млрд. куб. м газу.

Підписання документів про створення СП планувалося уже двічі – 21 і 25 січня. Проте 25 січня голова уряду України Юрій Єхануров заявив, що поки що Україна і Росія не досягли повної згоди щодо створення спільного підприємства з постачання газу. За його словами, іде опрацювання статуту і установчих документів спільного підприємства НАК «Нафтогаз» і «РосУкрЕнерго», навколо цього іде дискусія, є проблемні питання, за якими іде пошук рішення.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

431