Група вчених з Німеччини, Бельгії, Росії, США, Болгарії, Польщі, Італії і Іспанії експериментальним шляхом створила в лабораторії GSI "сигароподібний (як вказано в повідомленні) атом" срібла з екзотичними, ніколи раніше небаченими властивостями.

Дослідники бомбардували тонку плівку нікелевої фольги променем атомів кальцію, примушуючи деякі іони нікелю і кальцію об'єднатися, щоб сформувати атоми срібла з меншою кількістю нейтронів, ніж звичайно.

Більшість атомів срібла розпалася традиційно, але декілька вистрілили по два протони відразу. В деяких випадках протонні пари вискакували з одного і того ж кінця "сигари", в інших — з протилежних кінців. Але завжди протони вилітали абсолютно синхронно.

Нормальний радіоактивний розпад звичайно включає викид: ядра гелію, що складається з двох протонів і двох нейтронів, або електрона, або фотона, передає «Мембрана».

Учені чекали, що перепроектовані атоми, що містять менше нейтронів, ніж нормальний варіант того ж елемента (в даному випадку — срібло) розпадуться, випускаючи протони поодинці. Але корельований розпад з двома протонами не був помічений раніше і є новою формою радіоактивності.

Це досягнення має забезпечити дослідників новими знаннями в галузі ядерної фізики і привести до кращого розуміння астрофізичних процесів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

760