Існуючий формат співпраці Росії з НАТО, а також високий рівень взаємодії РФ з європейськими країнами - членами альянсу  - демонструє неспроможність заяв деяких політичних сил про погіршення відносин Києва і Москви у разі членства України в організації Північноатлантичної угоди, вважає новопризначений глава української місії при НАТО Костянтин Морозов.

В інтерв'ю журналістам у Брюсселі в понеділок він нагадав про підписану в травні 2002 року Римську декларацію, яка обумовлює участь Росії у виробленні рішень НАТО з деяких питань, і на підставі якої була створена нова рада Росія-НАТО,-  передає «Інтерфакс-Україна».

" Співпраця Росії і НАТО дуже ефективна, особливо після прийняття Римської декларації. І це говорить про серйозність намірів Російської Федерації розвивати відносини з НАТО. Формат, в якому Росія працює з НАТО, не нижче ніж той, в якому працює Україна, а можливості Росії в прийнятті рішень значно вищі за наші. Серйозність відносин Росії і НАТО демонструє неправомірність заяв деяких політичних сил про те, що розвиток відносин України з НАТО може зашкодити відносинам України з Росією. Ми (Україна і Росія – ред.) йдемо в одному контексті і, в основному, однаково оцінюємо важливість такого чинника в Європі, як організація Північноатлантичного договору, яка на євро-атлантичному просторі визначає основні параметри міжнародної політики безпеки", - сказав Морозов.

Він також відзначив високий рівень співпраці Росії з іншими європейськими країнами, які є членами НАТО. "Це ніяк не загрожує їх двостороннім відносинам. Україна розглядає своє майбутнє членство в НАТО як таке, що не виключає стратегічні партнерські відносини з Росією", - підкреслив дипломат.

Він нагадав, що Київ розглядає розширення НАТО як розширення зони стабільності і миру, економічного і соціального розвитку, а також бачить в альянсі великий оборонний потенціал. "Україна розглядає НАТО як сукупний оборонний потенціал, приєднавшись до якого Київ міг би перерозподілити внутрішній бюджет і не витрачати одноосібно шалені гроші на забезпечення власної безпеки. Забезпечити в сучасних умовах власну безпеку одноосібно неможливо - в цьому переконалися всі. Ось головна причина, чому Україна прагне членства - приєднатися до сукупного оборонного потенціалу з погляду військової безпеки і приєднатися до європейських цінностей, які сповідують європейський країни - члени НАТО", - заявив Морозов.

Морозов - перший міністр оборони незалежної України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

381