Фінансування плану дій Ради Європи для України може скласти 18 млн. євро. Про це повідомив заступник постійного представника України при Раді Європи, тимчасово виконуючий обов'язки постійного представника Сергій Рева.
«У нас є дані, що загальна сума фінансування цього плану дій складає 18 млн. євро. І ми робимо все, щоб цей план був найшвидше введений в дію», - сказав він.
Рева відзначив, що план дій був розроблений Радою Європи при співпраці з постійним представництвом, а також українськими міністерствами і відомствами.
План дій включає питання приведення українського законодавства до європейських стандартів, проведення тренінгів для українських фахівців і безліч інших питань, передає «УНІАН».
Передбачається, що фінансування плану дій здійснюватиметься Радою Європи разом з Єврокомісією.
Рева також відзначив, що зараз Рада Європи продовжує переговори з Україною про статус свого спеціального представника.
«В рекомендації ПАРЄ №1722 (2005) Комітету Міністрів і Генеральному секретарю було рекомендовано призначити спеціального представника, але з дуже широкими повноваженнями: відстеження політичних процесів в Україні, моніторинг і сприяння здійсненню програм співпраці», - відзначив заступник постпреда України при Раді Європи.
У той же час, за його словами, Україна виходить з того, що політична складова мандата спеціального представника на сьогодні не є настільки актуальною для України. Крім того, традиційно спеціальні представники з широкими політичними повноваженнями призначаються на прохання країн-членів Ради Європи, звичайно країн з молодою демократією.
«Головну мету (спеціального представника Ради Європи – ред.) ми бачимо в налагодженні співпраці з метою ефективного виконання плану дій. Тому зараз ми ведемо переговори про формат, мандат і терміни перебування представника», - сказав Рева.
Як повідомляв ForUm, план дій Ради Європи був затверджений 15 червня 2005 року. У відповіді Комітету Міністрів Ради Європи Парламентській Асамблеї від 9 січня 2006 року наголошується, що фінансування плану дій поки не підтверджено, і міститься заклик до країн-членів Ради Європи робити добровільні внески.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом