Державне підприємство Міністерства оборони України “Українська авіаційна транспортна компанія” в 2005 році заробило близько 100 млн. грн. на авіаперевезеннях.

Про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомив генеральний директор підприємства Віталій Попов, передає «УНІАН».

За його словами, підприємство на початку 2005 року мало збитки у розмірі 30 млн. грн. і дебіторську заборгованість у розмірі 40 млн. грн., а завдяки зусиллям нової команди змогло погасити борг і вийти в прибуток у розмірі 30 млн. грн.

Попов відзначив, що, починаючи з квітня минулого року, здійснені економічно обґрунтовані дії, завдяки яким вдалося досягти 100% приросту нальоту повітряних судів у порівнянні з 2004 роком; вдвічі збільшити кількість повітряних судів; вкласти 22,7 млн. грн. у відновлення повітряних судів; значно збільшити виплати з загальнообов'язкових платежів до державних цільових фондів і відрахувань у спецфонд Міноборони. Середня заробітна плата на підприємстві в 2005 році в порівнянні з 2004 роком збільшилася на 59%.

Попов відзначив, що за час його керівництва на підприємстві була проведена реформа системи управління, яка була приведена у відповідність до сертифікаційних вимог Державіатрансу України і отриманий Сертифікат Міжнародних стандартів.

Він відзначив, що саме “УАТК” провела ротацію і повернення українського миротворчого контингенту з Іраку – загальна кількість перевезених військовослужбовців за 2005 рік склала 3 тис. 519 осіб і 116,5 тонн вантажу.

Попов повідомив, що компанія активізує співпрацю з ООН, НАТО і ЄС. Зокрема, були проведені консультації і робочі зустрічі в Штаб-квартирі ООН з питання розширення участі компанії в тендерах на надання авіатранспортних послуг і продовження контракту зі Всесвітньою продовольчою програмою (WEP) на виконання авіатранспортних перевезень для надання допомоги країнам “третього світу”.

Представники підприємства брали участь у нараді з планування сил у Штаб-квартирі НАТО щодо процедури оперативного виділення українською стороною авіаційної техніки для забезпечення участі України за програмами НАТО і ЄС, у тому числі з питання здійснення авіаперевезень контингентів Африканського Союзу в провінцію Дарфур (Судан). Результатом цього стало залучення літаків компанії до ротації особового складу руандійського батальйону в квітні поточного року.

Директор компанії також повідомив, що в рамках операцій НАТО було здійснено 55 рейсів за маршрутом Дакар (Сенегал) – Ель-Фашер (провінція Дарфур) за замовленням Міноборони Канади.

Наразі підприємство виконує перевезення багатонаціональної бригади SEEBRIG, яка входить до складу Багатонаціональних миротворчих сил країн Південно-Східної Європи.

Попов відзначив, що за наслідками вищезазначених заходів стало збільшення прибутковості підприємства і початок якісно нового рівня співпраці з ООН і НАТО.

“ Такого обсягу і якості перевезень не може дати жодна компанія Європи”, - підкреслив Попов. За його словами, на авіасалоні МАКС-2005 підприємство посіло перше місце за темпами економічного росту.

Він повідомив, що до кінця 2006 року підприємство планує поставити “на крило” ще 10 літаків і розширити географію польотів за рахунок залучення авіаційної техніки за міжнародними й урядовими програмами.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

362