Національна комісія регулювання електроенергетики сьогодні на засіданні відмінила свої постанови про підвищення цін на електроенергію і газ для населення.

Зокрема, відмінені постанови від 28 грудня 2005 року: №1255 - про підвищення тарифів на електроенергію, яка відпускається населенню і населеним пунктам; №1242 - про підвищення роздрібних цін на природний газ, який використовується населенням на комунально-побутові потреби; №1243 - про встановлення граничного рівня оптової ціни підприємств на природний газ, який використовується для потреб населення.

Сьогодні на засіданні НКРЕ наголошувалося, що постанови були відмінені у зв'язку з тим, що вони так і не були узгоджені з міжгалузевими профспілками. Зокрема, серед вимог профспілок - підвищення пільг і субсидій населенню у разі підвищення цін на електроенергію і газ, а також необхідність зрівнювання мінімальної заробітної плати з прожитковим мінімумом для населення, передає «УНІАН».

Як наголошувалося на засіданні, зауважень до розрахунків НКРЕ з боку профспілок не було.

За прогнозами НКРЕ, у поточному році очікуються дотації у розмірі 6 млрд. грн., що дорівнює 20% в оптовій ринковій ціні електроенергії.

Минулого року ці дотації через недоплати населення за електроенергію склали 3,5 млрд. грн.

Крім того, за даними комісії, через те, що ціни на газ для населення не є ринковими, з 2005 року видобувна газова галузь України є збитковою, причому не покриваються витрати не тільки на видобуток газу, а й зовсім відсутні капіталовкладення в розвиток галузі, зокрема, видобувних свердловин.

В кінці грудня НКРЕ видала постанову про підвищення ціни на електроенергію для населення в середньому на 20% і граничної оптової ціни на газ для населення на 25%. В 10-денний термін після реєстрації Мін’юстом постанови повинні були набути чинності.

Міністерство юстиції України 12 січня повернуло Національній комісії регулювання електроенергетики незареєстровані постанови щодо затвердження граничних рівнів цін на газ і електроенергію для населення. Як повідомив глава НКРЕ Валерій Кальченко, Мін’юст пояснив відмову в реєстрації постанов тим, що підвищення тарифів не узгоджено з профспілками. За словами Кальченка, існує угода між урядом і міжгалузевими профспілками, однією з умов якої є те, що без згоди профспілок уряд не може піднімати тарифи для населення. В той же час, за його даними, відповідна угода між урядом і профспілками була підписана на 2004-2005 рр., і з 2006 р. втратила дію.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

367