Голова Верховної Ради України Володимир Литвин і голова хорватського Сабора (парламенту) Володимир Шекс відзначають перші позитивні результати активізації міжпарламентської співпраці, зокрема, про спрощення візового режиму між державами. Про це вони сказали журналістам після своєї зустрічі сьогодні в Києві.
За словами Литвина, обидва спікери оцінили роботу, яка була проведена парламентами після попередньої зустрічі у вересні 2005 року.
Вони констатували, що сумісними зусиллями, у тому числі і парламентів, вдалося розв'язати проблему спрощення візового режиму, взаємного доступу на ринки України і Хорватії, просунутися в рішенні господарських проблем, які мали місце між суб'єктами господарювання двох країн.
Як відзначив Литвин, спікери констатували той факт, що угода між двома парламентами почала реалізовуватися, «що також дозволяє нам плідно співпрацювати».
Литвин розповів, що в ході зустрічі сторони обмінялися думками щодо процесів, що відбуваються в країнах, передає «УНІАН».
Також говорили спікери і про парламентські вибори в Україні, як вони відобразяться на відносинах між Україною і Хорватією, а також на стратегічному курсі України до Європи.
За словами Литвина, не змогли сторони також залишити без уваги тему, яку можна умовно назвати «газову». «Зрозуміло, що Європу цікавить проблема безперебійного транзиту газу до Європи через Україну. Я запевнив колегу, що з цього приводу не повинно бути підстав для тривог і якихось думок негативного характеру. Україна була, є і залишатиметься передбаченим партнером», - сказав він.
Литвин також розповів, що сторони домовилися активізувати контакти на рівні комітетів і груп дружби.
В свою чергу Шекс повідомив, що спікери обговорювали підписаний меморандум між парламентами, а також реальні кроки його виконання. «Ми хочемо, щоб завдяки нашій співпраці ми змогли посилити і хорватський Сабор, і Верховну Раду як структури політичного престижу і політичної відповідальності в будь-якій країні», - сказав він, додавши, що погоджується з думкою про необхідність активізації співпраці на рівні комітетів і груп дружби для того, щоб всі спроби в різних галузях були втілені в життя.
Як сказав Шекс, хорватська сторона сподівається, що питання енергозабезпечення, газопостачання розв'язуватиметься позитивно.
«Я сподіваюся, що під час розмов з депутатами, з вищими посадовими особами України ми зробимо все можливе, щоб вирішити це питання і на користь України, і Хорватії», - сказав Шекс.
Він виказав розуміння того, що рішення цього питання залежить не тільки від наших двох країн, але й від інших держав, але він сподівається, що вдасться знайти коректне і відповідальне рішення.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом