На сьогодні до відновних робіт після аварії тепломережі в Алчевську Луганської області вже приступило близько 1 тис. 500 залізничників-будівельників і працівників комунальних служб «Укрзалізниці». Про це повідомили в управлінні взаємодії із ЗМІ «Укрзалізниці».

За даними управління, потяги з технікою і фахівцями продовжують поступати в Алчевськ, і до 16.00 сьогодні туди прибуде ще близько 1100 залізничників. В неділю туди відправилися потяги з Одеси (Одеська залізниця), Сум і Полтави (Південна залізниця), Львова і Скнилова (Львівська залізниця), а також з Києва (Південно-Західна залізниця).

За даними «Укрзалізниці», до Алчевська їдуть як пасажирські потяги, так і склади, які везуть техніку. До пасажирських потягів прикріплені вагони-ресторани, які, як передбачається, обслуговуватимуть на місці не тільки залізничників, але й мешканців Алчевська, передає «УНІАН».

Як повідомили у відомстві, силами фахівців з цивільного будівництва і комунальних служб вже відновлено теплопостачання 19-ти будинків, відносно шести будинків ведуться роботи.

Генеральний директор «Укрзалізниці» Василь Гладких, який разом із залізничниками бере участь у ліквідації надзвичайної ситуації з теплопостачанням, вважає, що потрібна стратегія відновлення теплопостачання. Як з'ясувалося в ході робіт, через особливості централізованої системи теплопостачання Алчевська декілька будинків вже після відновних робіт залишаються замерзлими.

За даними “Укрзалізниці”, на екстреному засіданні штабу залізничників увечері 29 січня обговорювався план ведення відновних робіт, відведених відомству. На засіданні Гладких дав доручення спеціально створеній групі, до якої входять науковці, підготувати проектні розрахунки і план-графік проведення робіт.

Вже сьогодні робоча група вирішить, яку систему опалювання швидше і ефективніше запустити. Зокрема, згідно з повідомленням, фахівцями розглядаються три робочі варіанти – відновлювати централізовану систему, створити систему автономного опалювання в окремих квартирах або впровадити так звані «квартальні котельні».

Централізована система передбачає постачання тепла у всі будинки міста від котельних (їх дві в м. Алчевськ). Автономна система опалювання передбачає обладнання кожної квартири міні-котельною, яка застосовується для опалювання приміщення. «Квартальні котельні» використовуються для опалювання декількох будинків.

Як повідомлялося, 22 січня в Алчевську через прорив труби магістрального тепловода без теплопостачання залишилося майже все 120-тисячне населення міста.

На ранок 30 січня в Алчевську залишаються без теплопостачання 493 житлові будинки (проживає близько 60 тисяч чоловік), 16 дошкільних закладів і 14 загальноосвітніх шкіл, 9 медичних закладів.

Всього для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації задіяні 3 тисячі 600 чоловік і 840 одиниць техніки і засобів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

290