У вівторок, 31 січня, в Італії набуває чинності "Протокол про соціальне перемир'я" на час проведення зимових Олімпійських ігор в Туріні, підписаний 11 січня між урядом країни і національними профспілками.

Згідно з цим документом уряд Італії бере на себе зобов'язання створити всі необхідні сприятливі і безпечні умови для проведення цього головного міжнародного спортивного заходу, який пройде в Туріні з 10 по 26 лютого.

Зі свого боку профспілкові організації зобов'язали з 31 січня по 23 березня 2006 року виключити будь-які страйки на транспорті, у сфері обслуговування, в пожежних, рятувальних і медичних службах.

Це зроблено для того, щоб нічого не заважало нормальному і спокійному проведенню зимової Олімпіади, на яку приїдуть 2 500 спортсменів з 88 країн, десять тисяч журналістів і 1 мільйон 500 тисяч глядачів, передає РІА «Новини».

Раніше, 18 жовтня, віце-прем'єр, міністр закордонних справ Італії Джанфранко Фіні представив у Римі міжнародний італійський проект резолюції Генасамблєї ООН про олімпійське перемир'я у зв'язку з ХХ зимовими Олімпійськими іграми.

Цей проект резолюції під назвою "Досягнення миру у всьому світі за допомогою спорту і олімпійських ідеалів" закликає не тільки припинити всі конфлікти на час проведення Олімпійських ігор, але й назавжди очистити Землю від усіх війн, що ведуться в даний час.

Сама ж ідея відродження олімпійського перемир'я була висунута урядом Греції під час підготовки до ігор в Афінах і підтримана в листопаді 2003 року резолюцією ООН.

Ця хартія закликає всіх країн повернутися до стародавньої традиції й утриматися від військових дій у період проведення Олімпійських ігор, налагодити взаємостосунки між супротивниками, дати можливість молоді брати участь в Олімпійських іграх в умовах світу, а в перспективі - встановити стабільний мир на нашій планеті.

"Якщо ми можемо дотримувати мир 16 днів, то чому ми не можемо встановити мир назавжди?", - свідчить девіз перемир'я.

Олімпійське перемир'я вперше було укладено в Стародавній Греції в IX столітті до нашої ери, коли три царі підписали договір, на час дії якого атлети і глядачі могли в цілковитій безпеці подорожувати до Олімпії. Будь-які ворожі дії строго заборонялися, а всяке порушення перемир'я розглядалося як богохульство по відношенню до самого Зевса, якому і присвячувалися ці священні ігри.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

553