Міністерство економіки України практично завершило розробку методології диференційованого ціноутворення на природний газ для промислових споживачів і планує на цьому тижні ознайомити з нею уряд, повідомив міністр економіки Арсеній Яценюк.
" В середу я представлю методологію", - сказав він.
Міністр додав , що до цього моменту Мінекономіки публічно не буде презентувати дану методологію.
Яценюк також не зміг назвати , якою може бути гранична ціна газу для промисловості, оскільки поки що немає остаточної ясності із створенням Національною акціонерною компанією (НАК) "Нафтогаз України" і швейцарським транзитером середньоазіатського газу «РосУкрЕнерго» спільного підприємства для реалізації імпортного газу в Україні.
Як повідомлялося, ціна імпорту туркменського і російського газу, що постачається промисловості, з початку 2006 року зросла до $95 за 1 тис. куб. м, тоді як у 2005 році російський газ імпортувався по $50 за 1 тис. куб. м, а туркменський - по $63 за 1 тис. куб. м.
Прем'єр-міністр Юрій Єхануров доручив Мінекономіки підготувати методологію диференційованого ціноутворення для промисловості з урахуванням об'ємів споживання газу, ефективності його використання і для стимулювання енергозбереження, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Національна комісія регулювання електроенергетики з 1 січня 2006 року встановила граничну ціну на газ для промисловості 422,1 грн. за 1 тис. куб. м, проте ця ціна ще не враховувала подорожчання імпорту газу. Передбачалося , що чергове подорожчання буде введено з 1 лютого, проте поки що терміни його відкладаються.
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Івченко запропонував підвищити ціну на газ для промисловості на 50%. На думку експертів, з урахуванням рентабельності поставок 10% граничну ціну газу для промисловості необхідно буде підвищити до еквівалента $105 за тис. куб. м, при цьому одночасно з $10 до $15 за тис. куб. м може бути підвищена вартість його транспортування.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом