Міністр аграрної політики Олександр Баранівський заявив, що економічних підстав для підвищення цін на хліб в Україні немає. Однак міністр не виключає його подорожчання.
За словами головного аграрія, українські хлібопекарні закупили зерно для випікання хліба за цінами 2003 року.
Баранівський повідомив, що немає ніяких підстав для того, щоб ціна зерна впливала на підвищення ціни на хліб. Проте, за словами міністра, оскільки в Україні дорожчає газ, то можливо і підвищення ціни на хліб. При цьому він завважив, що саме тому обласні державні адміністрації наділені, згідно із законом, правом регулювати ціну на хліб. Водночас Баранівський зазначив, що поки що «такі перегляди» ціни на хліб в Україні не зафіксовані. За його словами, «важливо, щоб ці коливання ціни не були неконтрольованими».
Раніше київський мер Олександр Омельченко заявив, що ціни на хліб в Києві до нового урожаю не будуть підвищуватися. Коментуючи наміри харківської, дніпропетровської і деяких інших обласних властей підвищити ціни на борошно, крупи і хліб, Омельченко заявив: «Я не бачу ніяких підстав і обгрунтовування в цілому по Україні (для підвищення цін на хліб – ред.), тому що я знаю розміри запасів зерна. А щодо запасів зерна в Києві, то ми забезпечені по травень включно».
Раніше Олександр Баранівський висловив надію, що люті морози цієї зими не позначаться на ціні хліба.
Коментуючи ситуацію, він відзначив: «Що стосується ціни на хліб, то я розумію, що морози не сприяли підвищенню врожайності, але проводяться досліди і вельми негативні висновки не робляться».
За даними моніторингу цін, в першій декаді січня 2006 року, порівняно з 30 грудня 2005 року, середні рівні роздрібних цін на хліб з борошна першого сорту підвищилися на 0,6%, на хліб житньо-пшеничний - на 0,7%, на хліб з борошна вищого гатунку - на 0,9%. На борошно вищого гатунку середні рівні цін в цілому по Україні не змінилися.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом