Телеканали, які транслюють програми або фільми з епізодами, що не відповідають нормам суспільної моралі, потрібно взагалі позбавляти ліцензії на право мовлення. Про це під час прямої урядової телефонної лінії заявив Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Іван Чиж, повідомляє кореспондент ForUm’у.
"Треба ці проблеми вирішувати по суті, аж до вилучення ліцензії відповідно до законодавства - через суд", - сказав він.
На думку Чижа, проблема насичення ефіру телепрограмами і фільмами із сценами насильства і жорстокості криється в тому, що сьогодні в цілому по Україні діє майже 1500 телерадіоорганізацій, з них лише 30 - державні.
За його словами, на теле- і радіоканалах, які входять в систему Держкомтелерадіо, засилля жорстокості, насильства і еротики немає.
Однак, на його думку, все це показують комерційні, недержавні і кабельні канали, ліцензії яким видає Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.
«Саме Національна рада може контролювати ці канали», - наголосив Чиж.
Чиж нагадав, що деякі телеканали позначають фільми і передачі різнокольоровими помітками в правому нижньому куточку екрану, які інформують про зміст цих передач, допомагають батькам орієнтуватися в тому, які передачі дозволяти для перегляду дітям. Проте, на думку Чижа, це далеко не те, що потрібно.
На його думку, проблему було б вирішено, якби Нацрада при видачі ліцензії фіксувала як обов'язкову умову "відсутність аморальних епізодів" і здійснювала б контроль за її виконанням. "Адже Нацрада має відповідні важелі, може навіть відібрати ліцензію на право мовлення", - сказав він.
Відповідаючи на питання журналіста ForUm’у, чи здійснює Державний комітет телебачення і радіомовлення контроль за дотриманням норм суспільної моралі комерційними телеканалами, Іван Чиж сказав, що "в принципі, згідно із законом, це функція Національної ради", однак очолюваний їм комітет за власною ініціативою здійснює моніторинг телерадіопростору.
За його словами, при ДКТРУ було створено Громадську експертну раду з питань захисту суспільної моралі. "Тільки минулого року ми провели 274 експертизи різного роду ЗМІ (електронних, друкованих видань тощо), і 88 справ направили в суд", - повідомив Іван Чиж.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом