Голова Секретаріату Президента України Олег Рибачук вважає, що компанія «РосУкрЕнерго» буде вимушена надати більш повну інформацію про свою діяльність. «РосУкрЕнерго» буде вимушена «розкриватися». Спроба відбутися презентацією титульної сторінки установчих документів уже не пройде», - сказав Рибачук.

Рибачук повідомив, що «РосУкрЕнерго» уже привернула увагу міжнародної організації, що бореться з відмиванням грошей, FATF. За його словами, «з цього приводу представники країн ЄС уже проводили консультації в Брюсселі. Відповідні депутатські запити були підготовлені і в Державній думі РФ».

«Зараз я передаю західному дипломатичному корпусу інформацію СБУ про те, що таке «РосУкрЕнерго», - зазначив голова Секретаріату. За його словами, зазначена інформація також буде обнародувана в Україні. «Але я не скажу, що там багато нового, окрім хіба що прізвищ того ж Бойка або Вороніна, які я бачив в одному з протоколів», - зазначив Рибачук, повідомляє «УНІАН» з посиланням на газету «Економічні вісті».

На питання, навіщо потрібен газовий посередник між Україною і Росією, голова Секретаріату відповів, що це «стійка традиція «Газпрому». При цьому він повідомив, що «послів країн «Великої вісімки» теж дуже цікавило, навіщо в схему газових поставок включена компанія, від наявності якої програють і російський, і український бюджети».

Рибачук повідомив, що підписання угоди про створення спільного підприємства між НАК «Нафтогаз України» і «РосУкрЕнерго» було відкладено, оскільки «РосУкрЕнерго» не змогло надати перелік документів, необхідних для того, щоб Антимонопольний комітет дав дозвіл на створення СП.

Як раніше повідомляв ForUm, 4 січня 2006 року «Нафтогаз України», «Газпром» і «РосУкрЕнерго» підписали угоду про постачання газу в Україну. Відповідно до підписаної 4 січня п.р. в Москві угоди, «РосУкрЕнерго» разом з НАК «Нафтогаз України» повинні створити до 1 лютого цього року спільне підприємство для постачання в Україну російського і середньоазіатського газу.

Поява «РосУкрЕнерго» як постачальника газу в Україну викликала безліч нарікань в українському політикумі через звинувачення в непрозорості діяльності цієї компанії. Раніше лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляла, що, за її даними, відношення до «РосУкрЕнерго» мають екс-голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Бойко, перший заступник голови правління «Нафтобазу» Ігор Воронін і бізнесмен Семен Могилевич. 25 січня прем'єр-міністр України Юрій Єхануров повідомив, що Воронін і Бойко були виведені з координаційної ради «РосУкрЕнерго».

На 21 січня в Києві планувалося підписання всіх контрактів за газовою угодою з Росією стосовно умов транзиту і постачання газу і створення спільного підприємства НАК «Нафтогаз України» і «РосУкрЕнерго».

Проте того дня прес-секретар міністра палива і енергетики України Лілія Клочко повідомила, що запланований візит делегації «Газпрому» в Україну, під час якого планувалося підписання всіх «газових документів» з Росією, переноситься орієнтовно на середу 25 січня.

25 січня Єхануров заявив, що поки що Україна і Росія не досягли повної згоди стосовно створення спільного підприємства з постачання газу. За його словами, іде опрацювання Статуту і установчих документів спільного підприємства НАК «Нафтогаз» і «РосУкрЕнерго», навкруг цього продовжується дискусія, є проблемні питання, за якими іде пошук рішення.

«РосУкрЕнерго» є спільним підприємством Raiffeisen Investment AG (Австрія) і російського «Газпрому». До останнього часу «РосУкрЕнерго» виступало посередником в постачанні російського газу в Україну.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

401