Міжнародний День пам'яті жертв Голокосту, встановлений ООН у листопаді 2005 року, відзначається сьогодні.
У резолюції, що прийнята Генеральною асамблеєю, підкреслювалося, що Голокост, що "привів до винищення однієї третини євреїв і великої кількості представників інших меншин, завжди служитиме всім людям застереженням про небезпеку, які несуть у собі ненависть, фанатизм, расизм і забобони".
У тому ж документі ООН віддає належне "мужності і самовідданості, проявленій солдатами, які звільнили концентраційні табори".
За офіційними даними, в роки Другої світової війни було знищено близько 6 млн. євреїв.
У січні 2005 року в Кракові пройшли меморіальні заходи з нагоди 60-річчя звільнення радянськими військами Освенцима, на яких були присутні делегації з 41 країни, у тому числі 19 президентів, вісім глав урядів і шість представників королівських сімей.
"Г олокост - це трагедія не тільки єврейського народу, а й загальнолюдська катастрофа. Голокост показав, як легко зірвати запобіжники, які захищають нас від агресії", - заявив президент Росії Володимир Путін на міжнародному форумі, що пройшов тоді в рамках пам'ятних заходів.
Глава російської держави закликав політиків всього світу "в один голос заявити про те, що ніхто не повинен і не може залишатися байдужим до проявів нацизму, ксенофобії , расової нетерпимості", передає «Інтерфакс-Україна».
Днями російські правозахисники закликали Держдуму РФ розглянути питання про встановлення в Росії національного Дня пам'яті жертв Голокосту і воїнів-визволителів фашистських концтаборів, і відзначати його щорічно 27 січня.
" Ми звільняли Освенцим. Це наш день, ми повинні його відзначати всією країною", - сказала журналістам у Москві президент фонду "Голокост " Алла Гербер.
Правозахисники також виступили зі зверненням, в якому закликали ввести відомості про Освенцим і інші табори смерті, а також про їх звільнення Радянською армією в підручники для шкіл і вузів. Було також запропоновано встановити імена колишніх солдат і офіцерів, що брали участь у звільненні в'язнів Освенцима, які нині живуть.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом