Австралійський професор Девід Макміллан з університету Мельбурну, вивчаючий дотик ракоподібних, співпрацює з вченими NASA, які розробляють мініатюрних роботів для дослідження космосу.

Макміллан працює з австралійськими річковими раками. Він говорить, що раки орієнтуються в темних водах так само, як люди, які серед ночі шукають на дотик шлях у ванну, обмацуючи стіни руками.

Тільки раки використовують для цього свої вуса і чутливі до хімічного роздратування рецептори на всьому своєму тілі. Це дозволяє їм знаходити у воді їжу, партнерів або хижаків, передає «Мембрана».

" Ми намагаємося взнати, як ракоподібні вирішують, на що схожий їх світ. І ми все більше переконуємося, що раки фактично створюють у своєму мозку досить складні картини", — пояснює професор.

У ході одного з експериментів раків помістили на ділянку з різними типами поверхонь і структур, включаючи пузирчасту упаковку і наждачний папір. Виявилося, що Cherax destructor відчувають відмінності і змінюють поведінку відповідно до них.

Робототехникі NASA вже дізналися від Макміллана багато цікавого. Професор недавно закінчив нове дослідження, результати якого показують, що раки можуть аналізувати специфічні ділянки перш, ніж потрапляють на них, і навіть здатні визнати місця, на яких вони бували раніше.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2133