Результати виборів до палестинського парламенту напевно залишать немало незадоволених, проте сам факт того, що голосування відбулося, з'явився приводом для національної ейфорії.
Сакраментальне питання про те, чи приведе прихід ісламістів у владу до радикалізації влади або до дерадикалізації самого ісламізму, відкладений на потім. В день виборів палестинці тріумфували і самоутверджувались на святі демократії.
" Навіть будучи під окупацією, наш народ довів, що гідний торжества демократії, за яким спостерігав весь світ і яке довело всьому світу, що наш народ цивілізований і демократичний", - сказав палестинський лідер Махмуд Аббас.
" Вибори, це свято демократії, пройшли успішно, без подій, з великою відповідальністю з боку нашого великого палестинського народу і сил безпеки", - оголосив він, виступаючи в своїй резиденції через четверть години після того, як закрилася остання виборча дільниця, передає РІА «Новини».
У тому, що палестинцям це під силу, були упевнені далеко не всі. Незадовго до виборів радник прем'єр-міністра Ізраїлю Раанан Гіссін говорив, що кампанія може бути зірвана з вини самих палестинців, через анархію, що запанувала на Західному березі річки Йордан і в секторі Газу.
" Ми непокоїмося, чи відбудуться ці вибори взагалі, через анархію, через те, що виборчі дільниці, виборчі бюлетені під контролем бойовиків", - сказав тоді Гіссін.
Причини хвилюватися дійсно були. В кінці минулого року масове безладдя і численні порушення не дозволили ФАТХ провести повноцінні "праймериз" - первинні вибори, за підсумками яких керівний рух планував сформувати свій виборчий список.
Цього разу все було зовсім інакше на радість і палестинських політиків, і рядових виборців.
" Вибори - цей вищий прояв демократії, особливо в регіоні, який страждає від нерозвиненості демократичної традиції", - поділився думками житель Рамалли Ібрагім Тарма.
" Ізраїль постійно говорить, що він - оазис демократії на Близькому Сході. Зараз палестинський народ теж може називати себе демократичним. Наш народ довів, що і арабській нації, якщо дати їй шанс, зовсім не чужа демократія", - сказав співрозмовник агентства.
Коли Аббас готувався оголосити про успішне завершення виборів, результати яких не відомі досі, біля його резиденції, знаменитої "Мукатаа", зупинилася кавалькада автомобілів з молодими активістами ФАТХ.
Під акомпанемент клаксонів вони мигали фарами, розмахували прапорами, весело скандували гасла, схожі на речівки футбольних вболівальників, а потім зірвалися з місця і помчали геть.
За розповідями городян, схожі картини стихійного народного тріумфування з танцями і піснями, подекуди з пострілами в повітря можна було спостерігати до глибокої ночі в багатьох містах Західного берега і сектора Газу. Палестина відзначала свято демократії.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом