Посол Сполучених штатів Америки в Україні Джон Гербст вважає, що політика української влади щодо реприватизації великих промислових підприємств була помилковою.

Відповідаючи на питання про те, як американські підприємці оцінюють інвестиційну привабливість України у зв'язку з політикою реприватизації, що проводиться українською владою, посол сказав: "Реприватизація, в основному, не торкнулася американських інвесторів, і прямо вони не постраждали, але США вважали цю політику помилковою", заявив він в інтерв'ю газеті «Дело».

"На наш погляд, реприватизація підриває основу для інвестицій, які необхідні для розвитку країни. Попри те, що приватизація в Україні проходила в смутні часи і багато об'єктів було приватизовано не зовсім чесно, все-таки перегляд результатів приватизації не служить інтересам українського народу", - сказав Гербст, зазначивши при цьому: "Я в жодному разі не захищаю олігархів, але я знаю: якщо держава в ім'я справедливості поверне в свою власність декілька сотень або навіть декілька десятків підприємств, це завдасть величезного удару по економічному розвитку країни, а це Україні не потрібно".

Говорячи про інвестиційний клімат, який склався в Україні останнім часом, посол відзначив, що "в останні декілька місяців ситуація значно покращала, адже стало ясно, що уряд не збирається і далі вести політику реприватизації".

Гербст також висловив думку про те, що "при президенті Ющенкові Україна добилася певного, хоча і невеликого, прогресу в боротьбі з корупцією, і інвестори на Заході почали дивитися на вашу країну як на місце, де можна вкладати гроші". "Інвестиційний клімат однозначно покращав, хоча він ще далеко не ідеальний", - наголосив , повідомляє “Rupor”.

На питання про те, чи вплине хід передвиборчої кампанії на інвестиційну привабливість України, Гербст відзначив, що "ніхто не знає, хто виграє. Це, звичайно, добре з погляду розвитку демократії, але з погляду інвестора це тривожний момент". "Для інвесторів, наприклад, дуже небажана поява такого нового уряду, який прагнув би широкої реприватизації", - пояснив він.

Крім того, на думку посла США в Україні, американські компанії інвестували б в українську економіку набагато більше, "якби український уряд розв'язав ті проблеми, які є перешкодою для вкладення капіталу". "Я думаю, що з часом ці проблеми будуть зняті і об'єм інвестицій зросте", - додав Гербст.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

364