У контексті україно-російської дружби не тільки газ перекочував у розряд зброї прямого бою: з 20 січня 2006 Росія сказала «ні» всій продукції тваринництва з України, включаючи молочну.
Наші сусіди звинуватили Україну в невиконанні ветеринарно-санітарних норм. Але як виявилося м'ясо, від якого так демонстративно відмовилися росіяни, не зовсім українського походження, точніше зовсім не українського. «В останні дні ми писали і одержували листи про порушення при проходженні м'яса з України до Росії. Хочу підкреслити, що це не українське м'ясо. Російські бізнесмени, купуючи його за кордоном, привозять спочатку в порт Одеси, а потім везуть вже до Росії», – поділився вчора спостереженням міністр аграрної політики України Олександр Баранівський під час брифінгу у Львові.
«Це рішення політичне, воно не несе ніякого економічного навантаження. Я не здивуюся, якщо будуть ще якісь подібні рішення. Думаю, що це дезінформація керівництва Росії. І просто цю ситуацію потрібно м'яко зняти», – додав Баранівський.
Він пообіцяв, що з наступного тижня будуть зняті проблеми щодо заборони ввезення української м'ясо-молочної продукції до Росії. «Ми зустрічалися з ветеринарними службами Росії і домовилися, що до п'ятниці будуть розроблені певні документи і в понеділок-вівторок підпишемо та знімемо всі проблеми. Ситуацією ми повністю володіємо і працюємо в цьому напрямі», – запевнив міністр.
Про це вчора під час прес-конференції для регіональних ЗМІ заявив прем'єр-міністр України Юрій Єхануров.
Українська сторона докладе всіх зусиль для того, щоб неякісне м'ясо більше не проникало на територію Російської Федерації. У той же час він здивований тим, чому Росія заборонила ввезення молочній продукції.
Прем'єр визнав, що українські ветслужби пропустили м'ясо буйвола, яке було виявлене на території Брянської області. Воно йшло нібито з Нової Зеландії, а насправді було з Індії. Єхануров також підтвердив, що були випадки завезення свинини з Польщі під українською маркіровкою. За його словами, зараз ведуться відповідні розслідування. Прем'єр сподівається, що цей конфлікт буде врегульований на рівні профільних міністерств обох держав.
Та і Надзвичайний і Повноважний Посол Росії в Україні Віктор Чорномирдін вважає непорозумінням заборону на ввезення в Росію молочній продукції з України.
«Стосовно сиру чи молока, не можу сказати. Тут просто непорозуміння, напевно, тому що і молоко, і сир, і масло українське завжди було високої якості», - сказав посол.
Чорномирдін також повідомив, що має намір зустрітися за ініціативою української сторони з віце-прем'єром з сільського господарства і обговорити виниклі проблеми. «Знаю, що є проблема по м'ясу, не по українському м'ясу, а по транзитному, те, що йде з інших країн через Україну», - сказав він.
За словами посла, відбуваються «підтасовування і замість яловичини поставляється м'ясо буйволів і якість його не відповідає, але штампи ставлять українські».
Чорномирдін заявив, що подібних махінацій допускати не можна. За його словами, неякісне м'ясо поступає не тільки до Росії, а й до України, «тому контрольні органи мають чітко стежити за такими діями».
Правда, українські аграрії такій забороні тільки зраділи. Аграрна конфедерація порахувала введення Росією заборони на ввезення молочної продукції з України стимулом для розвитку української молочної галузі.
Про це повідомив президент УАК, екс-міністр АПК Леонід Козаченко в ефірі «5 каналу» 24 січня. «Ця проблема стимулюватиме зміни, заміну технічних засобів», – сказав він.
За його словами, на сьогодні якість українських молочних продуктів не дає можливості експортувати цю продукцію в європейські країни, а переобладнання галузі, підвищення якості виробленої продукції необхідне для завоювання нових ринків збуту, особливо враховуючи прагнення України вступити до СОТ.
За словами Козаченка, розрахунок цієї «військової кампанії» був у тому, щоб українська влада втратила вагу в очах виборців, які виробляють молочну продукцію. «2,5 мільйони людей постраждає, які тримають корів, тому що опустяться закупівельні ціни на молоко. Але, як показав приклад з газом, українське населення звинувачує не свою владу, а російську», — заявив Козаченко.
Але найбільше, за словами екс-міністра, постраждає російське населення, коли ціна на молочну продукцію підвищиться на 12%. «Додаткові гроші зі своєї кишені, які російські громадяни заплатять за дії своєї влади, їх влада покладе в скарбничку проросійськи налаштованих партій в Україні. Але все одно їм це не допоможе», — заявив Козаченко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом