Державний департамент США незабаром викреслить Лівію із списку країн, які підтримують тероризм. Про це заявив один з керівників найбільшої лівійської нафтової компанії - державної Національної нафтової корпорації (ННК) Тарік Хасан Бек.

За його словами, такий крок був зроблений зовнішньополітичним відомством США для того, щоб зняти для американських інвесторів ембарго на роботу з лівійськими нафтовими родовищами.

"Найбільші впливові американські інвестиційні компанії тепер активно лобіюють в уряді США питання про виключення Лівії із списку країн-спонсорів міжнародного тероризму. Вони планують найближчим часом повернутися на лівійський ринок, звідки були вимушені піти в 1986 році", - сказав лівійський чиновник.

Американські компанії покинули Лівію в 1986 році після введення США економічних санкцій проти Лівії як країни, що спонсорує терористів. Після того як в 2003 році лівійське керівництво погодилося виплатити $2,7 мільярда сім'ям загиблих при вибуху в літаку Pan American над Локербі і відмовитися від розробки зброї масового ураження, санкції були скасовані.

"Американські інвестори хочуть працювати в Лівії. Це бажання обопільне. Однак для повномасштабного відновлення співпраці американській стороні необхідне формальне виключення нашої країни з цього "чорного списку", - наголосив представник ННК. Лівія, провідна африканська країна за об'ємами запасів нафти, хоче залучити близько $30 млрд. інвестицій і збільшити об'єм нафтовидобутку удвічі протягом найближчих десяти років.

Доходи Лівії від експорту нафти становлять близько 95% валютних надходжень в країну і 75% дохідної частини держбюджету. Потепління інвестиційного клімату в Лівії залучає в цю країну останніми роками провідні нафтові компанії Старого і Нового світу, повідомляє РІА «Новини».

У 2002 році в Лівії видобували в середньому близько 1,3 мільйона барелей на добу, що становило всього лише дві п'ятих від рівня 1970 року (3,3 мільйона барелей). Лівійська нафта - ця високоякісна вуглеводнева сировина з низьким вмістом сірки. Собівартість видобутку на деяких родовищах не перевищує $1 за барель.

Лівія має в своєму розпорядженні 12 великих нафтових родовищ, запаси кожного з яких оцінюються в 1 мільярд барелей або й більше, а також ще двома родовищами з резервами від 500 мільйонів до 1 мільярда барелей.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

653