Республіка Сербія зацікавлена в економічному співробітництві з Україною. Про це заявив Президент Республіки Сербія, лідер опозиційної демократичної партії Сербії Борис Тадіч під час зустрічі з Міністром закордонних справ України Борисом Тарасюком в Белграді в рамках офіційного візиту глави зовнішньополітичного відомства України до Сербії і Чорногорії. «Я готовий особисто приїхати до України для того, щоб відкрити торговельну палату Сербії і України», - сказав Президент Сербії.
Тадіч додав, що Сербія готова розвивати політичні, економічні і торговельні відносини з Україною. «Ми зацікавлені в розвитку відносин з великим 48-мільйонним українським народом і хотіли б надати нашим відносинам стратегічного змісту», - заявив Тадіч.
У той же час, він відзначив, що Сербія вдячна Україні за її підтримку в косівському питанні. «Косово - це питання ідентичної Сербії», - сказав він.
Президент Республіки Сербія підкреслив, що позиція його держави щодо надання Косово статусу полягає в тому, що Косово має бути цілісним і децентралізованим. «Ми вважаємо, що принцип досягнення європейських стандартів у всіх сферах до визначення статусу і надалі залишається важливим», - сказав Б.Тадіч. Він висловив подяку Україні за те, що вона на міжнародному рівні підтримує позицію щодо врегулювання статусу Косово, передає «ЛІГА».
У свою чергу, Міністр закордонних справ України сказав, що наша держава виступає за врегулювання косівского питання виключно на підставі резолюції РБ ООН. Він додав, що Україна братиме активну участь у процесі обговорення питання про надання статусу Косово. «Сербія і Чорногорія можуть покластися на Україну в процесі обговорення питання щодо Косово», - сказав він.
Тарасюк додав, що Україна з перших днів бомбардувань в Сербії 1999 року докладала всіх зусиль для врегулювання суперечностей між Сербією і країнами Заходу. Наразі, сказав він, Україна також готова виконувати миротворчу роль.
Міністр підкреслив, що Україна занепокоєна ситуацією в Косово. Він нагадав, що вчора відвідав цей регіон. За словами Тарасюка, українська сторона розуміє складність процесу ухвалення виваженого взаємоприйнятного рішення про питання надання статусу Косово.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом