Суспiльство

Сербія зацікавлена у співпраці з Україною

Республіка Сербія зацікавлена в економічному співробітництві з Україною. Про це заявив Президент Республіки Сербія, лідер опозиційної демократичної партії Сербії Борис Тадіч під час зустрічі з Міністром закордонних справ України Борисом Тарасюком в Белграді в рамках офіційного візиту глави зовнішньополітичного відомства України до Сербії і Чорногорії. «Я готовий особисто приїхати до України для того, щоб відкрити торговельну палату Сербії і України», - сказав Президент Сербії.

Тадіч додав, що Сербія готова розвивати політичні, економічні і торговельні відносини з Україною. «Ми зацікавлені в розвитку відносин з великим 48-мільйонним українським народом і хотіли б надати нашим відносинам стратегічного змісту», - заявив Тадіч.

У той же час, він відзначив, що Сербія вдячна Україні за її підтримку в косівському питанні. «Косово - це питання ідентичної Сербії», - сказав він.

Президент Республіки Сербія підкреслив, що позиція його держави щодо надання Косово статусу полягає в тому, що Косово має бути цілісним і децентралізованим. «Ми вважаємо, що принцип досягнення європейських стандартів у всіх сферах до визначення статусу і надалі залишається важливим», - сказав Б.Тадіч. Він висловив подяку Україні за те, що вона на міжнародному рівні підтримує позицію щодо врегулювання статусу Косово, передає «ЛІГА».

У свою чергу, Міністр закордонних справ України сказав, що наша держава виступає за врегулювання косівского питання виключно на підставі резолюції РБ ООН. Він додав, що Україна братиме активну участь у процесі обговорення питання про надання статусу Косово. «Сербія і Чорногорія можуть покластися на Україну в процесі обговорення питання щодо Косово», - сказав він.

Тарасюк додав, що Україна з перших днів бомбардувань в Сербії 1999 року докладала всіх зусиль для врегулювання суперечностей між Сербією і країнами Заходу. Наразі, сказав він, Україна також готова виконувати миротворчу роль.

Міністр підкреслив, що Україна занепокоєна ситуацією в Косово. Він нагадав, що вчора відвідав цей регіон. За словами Тарасюка, українська сторона розуміє складність процесу ухвалення виваженого взаємоприйнятного рішення про питання надання статусу Косово.