Газовий конфлікт між Росією і Україною висунув на перший план газову залежність Євросоюзу від Росії. Таку думку в інтерв'ю журналістам висловив міністр економіки Австрії Мартін Бартенштейн.

За його словами, деякі європейські країни недоотримали 50% газу, що імпортується з Росії через Україну.

Міністр підкреслює, що Австрія більше за всіх постраждала від російсько-українського конфлікту і має намір прискорити будівництво нового газопроводу та замінити транзитні дороги.

«Євросоюзу необхідно знайти альтернативу поставкам газу з Росії і шукати нові маршрути транспортування в світлі українсько-російської суперечки», - заявив міністр.

Крім того, він підкреслив, що Австрія, головуюча в ЄС, внесла це питання до порядку денного саміту ЄС, який відбудеться 23 березня, передає «euractiv.com».

Бартенштейн також вказав на три способи вирішення проблеми поставок газу. На його думку, рішення проблеми він бачить у тому, щоб почати будівництво газопроводу Набуко, який надасть Європі доступ до газових родовищ у Каспійському регіоні і на Середньому Сході. «Цей газопровід має бути введений в експлуатацію в найкоротші терміни», заявив Бартенштейн.

Він підкреслив, планується, що газопровід буде готовий до 2020 року, і йтиме з Ірану до Австрії через Туреччину, Болгарію, Румунію і Угорщину.

Другим варіантом можливого вирішення проблеми міністр назвав п'ятикратне збільшення використання зрідженого газу, що транспортується судами в місця, де будівництво газопроводу не представляється можливим.

«Для окремих країн були розроблені проекти з будівництва нових терміналів або розширення вже існуючих», - сказав Бартенштейн. Він звернув увагу на те, що це має збільшити нинішні об'єми, рівні 60 мільярдам кубометрів, до 160 мільярдів до 2010 року.

Також за його словами, ще одним варіантом рішення проблеми з поставками газу може стати введення політики прозорої торгівлі на ринку вуглеводнів з метою запобігання коливання цін.

Торкаючись планів на найближче майбутнє, Бартенштейн відзначив необхідність будівництва додаткових газосховищ на випадок скорочення поставок у найближчі два місяці.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

275