У Києві 23 січня почала роботу місія ОБСЄ, яка спостерігатиме за організацією і проведенням парламентських виборів 2006 року в Україні.
Про це сьогодні на прес-конференції у Києві повідомив голова місії в Україні Любомир Копай. За його словами, до Києва приїхали 12 міжнародних експертів, які працюватимуть безпосередньо в українській столиці. Очікується, що до кінця тижня в Україну прибудуть ще 50 довгострокових спостерігачів, які безпосередньо працюватимуть в усіх регіонах України, спостерігаючи за організацією і проведенням виборів (представники 21 країни), повідомляє «УНІАН».
За словами Копая, спостерігачі ОБСЄ приїхали на запрошення українського уряду, повідомляє «УНІАН».
Як повідомив Копай, ОБСЄ звернулася до країн - членів цієї організації з проханням направити в Україну ще 600 короткострокових спостерігачів, але поки що важко сказати, представники скількох країн приїдуть. При цьому Копай висловив надію, що це буде найбільша кількість представників різних країн, оскільки, за його словами, наприклад під час президентських виборів в Казахстані працювали спостерігачі із 43 країн-членів ОБСЄ.
За його словами, місія не вестиме спостереження за виборами до органів місцевого самоврядування, оскільки така пропозиція не надходила з боку України.
Голова місії в Україні відзначив, що спостерігачі працюватимуть об'єктивно і неупереджено по відношенню до будь-якої політичної партії, яка бере участь у виборчому процесі. Водночас він зазначив, що спостерігачі будуть ставитися до кожної політичної сили і її лідера як до майбутніх переможців і майбутнього прем'єр-міністра України. «Нас цікавить процес виборів, а не результат», - зауважив Копай.
Що стосується висновків місії спостерігачів ОБСЄ, Копай сказав, що попередній звіт буде готовий через день після завершення виборів, а остаточний – через 6-8 тижнів. При цьому він завважив, що спостерігачі ОБСЄ будуть вивчати не тільки законодавство України, а в першу чергу те, як воно реалізується в житті.
За словами Копая, «вибори для України є унікальною можливістю підтвердити, що вони є дійсно демократичними».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом