Указ про чесні вибори навряд чи спонукає українців чесніше поставитися до проведення виборів. Про це заявив експерт, кандидат в депутаті від партії регіонів Олексій Плотніков.

Наразі Плотніков наголосив: «Досить сумнівним є проведення чесних виборів, враховуючи багаторічні традиції використання адміністративного ресурсу в Україні. Тому я вважаю, що попри всі укази адміністративний ресурс традиційно працює на владу. В даному випадку він буде працювати на відповідну силу, що є владною».

Крім того, він висловив думку, що «адмінресурс буде застосовуватися однією силою по всій Україні. І незалежно від регіону — місцева влада буде виконувати інструкції про підтримку провладних сил».

«Я навіть не знаю, чи є країни з розвиненою демократією - країни Центральної чи Східної Європи, - в яких видаються подібні укази. Міжнародна спільнота ніяк не поставиться до указу, а скоріше за все спише його на національну специфіку України з її демократією, де треба видавати укази про чесність виборів», - підкреслив кандидат в депутати.

Плотніков також висловив сумнів, що «цей указ якось спонукає чесніше поставитися до виборів різні органи влади. Це є повними новаціями, введеними новим президентом. Я думаю, що вони все одно будуть підтримувати діючу владу і ту силу, яка є владна», пише газета «Дело».

Крім того, за словами експерта, також «не видно механізмів, які передбачали якісь юридичні наслідки за невиконання указу, крім загальних. Дуже штучним є цей указ, щоб говорити про юридичні наслідки його невиконання».

Плотніков наголошує, що метою підписання указу, на його думку, «було підкреслення моральності влади, ретельного спостереження за розвитком демократії. Але скоріше це є прагненням запевнити не стільки державу в чесності виборів, а самого себе у цьому. Можливо також, це є певним механізмом компенсації недієздатності державної влади у питанні забезпечення проведення чесних виборів».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

294